Մարտի 7-ին կայացել են ԱԺ հերթական նիստերին հաջորդող ճեպազրույցները: ՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցությունից ճեպազրույցին մասնակցել են խմբակցության պատգամավորներ Վահե Հակոբյանը եւ Թադեւոս Ավետիսյանը:
Պատգամավորները, խոսելով Ուկրաինայի շուրջ ստեղծված իրավիճակի մասին, դա անվանել են Ուկրաինայի անհեռատես քաղաքականության հետեւանք:
ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներն անդրադարձել են նաեւ Ռուսաստանից հացահատիկի ներկրման հնարավոր խնդիրներին:
«Կարծում եմ՝ ինչքան երկարի ռուս-ուկրաինական կոնֆլիկտը, այնքան Ռուսաստանը սահմանափակումներ կմտցնի, ու մենք կկանգնենք խնդրի առջեւ»,-նշել է Վահե Հակոբյանը:
Ըստ Թադեւոս Ավետիսյանի՝ Կառավարությունը ԿԲ-ի հետ միասին պետք է անի առավելագույնը՝ ստեղծված իրավիճակում հնարավոր ռիսկերը չեզոքացնելու համար:
Խորհրդարանականների խոսքով՝ Ուկրաինայի շուրջ ստեղծված իրավիճակով պայմանավորված՝ վտանգ կա, որ առաջիկայում կկրճատվի հացահատիկի արտադրությունը, եւ պահանջարկի ֆոնին հացահատիկի միջազգային շուկաներում գնաճ կգրանցվի:
Մարտի 7-ին տեղի են ունեցել ԱԺ հերթական նիստերին հաջորդող ճեպազրույցները, որին «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունից մասնակցում էին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանը եւ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Վահագն Ալեքսանյ...
ԱԺ  «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Հայկ Մամիջանյանը, ԱԺ հերթական նիստերին հաջորդող խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ անդրադառնալով լրագրողի հարցադրմանը, խոսել է Ուկրաինայում ընթացող ռազմական գործողությունների եւ այդ հարցում հայկական կողմի արձագանքների մասին: Ըստ նրա՝ Հայաստանի Հանրապե...

On March 7, the briefings following the NA regular sittings were held. The deputies from the RA NA Armenia Faction Vahe Hakobyan and Tadevos Avetisyan participated in the briefing.
Speaking about the situation created around Ukraine, the deputies called it a consequence of Ukraine’s short-sighted policy.
The deputies of the NA Armenia Faction also referred to the possible problems of grain import from Russia.
“I think that the longer the Russian-Ukrainian conflict last, the more Russia will impose restrictions, and we will face a problem,” Vahe Hakobyan noted.
According to Tadevos Avetisyan, the Government together with the Central Bank should do its best to neutralize possible risks in the current situation.
As the parliament members said, conditioned by the situation created around Ukraine, there is a danger that grain production will be reduced in the near future, and inflation will be registered in the international grain markets against the background of the demand.
On March 7, the briefings following the NA regular sittings were held, where the Chair of the NA Standing Committee on Foreign Relations Eduard Aghajanyan and the member of the NA Standing Committee on Defense and Security Vahagn Aleksanyan took part. The journalist has been interested in the positi...
The Secretary of the NA With Honor Faction Hayk Mamijanyan, referring to the journalist’s question during the parliamentary briefings following the NA regular sittings, spoke about the ongoing military operations in Ukraine and the responses of the Armenian side on that issue. According to him, the ...