ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի մարտի 15-ի նիստում առաջին ընթերցումով քննարկվել է ««Նախադպրոցական կրթության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարի տեղակալ Ժաննա Անդրեասյանը նշել է, որ օրենքի կիրարկման ընթացքում ի հայտ եկած խնդիրներով է պայմանավորված փոփոխությունների անհրաժեշտությունը:
Նախադպրոցական հաստատությունների ուղղիչ գործակիցների մասով առանձին կարգ հաստատելուն վերաբերող կարգավորումն առաջարկվել է ուժը կորցրած ճանաչել:
Ժաննա Անդրեասյանի տեղեկացմամբ՝ նախադպրոցական կրթության ոլորտում առաջիկայում նախատեսվում են օրենքի ծավալուն փոփոխություններ, որոնցով կարտացոլվեն պետական քաղաքականության փոփոխությունները՝ առավել համահունչ դարձնելով արդեն իսկ առկա ռազմավարական ուղղություններին:
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարարի տեղակալը պարզաբանումներ է ներկայացրել նախադպրոցական կրթության պետական չափորոշիչների, վերանայված սահմանումների հանրակրթության չափորոշիչների վերաբերյալ:

At the sitting of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport held on March 15, the draft law on Amending the Law on Preschool Education was debated in the first reading.
The RA Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sports Zhanna Andreasyan has noted that the need for amendments is conditioned by the problems that have emerged during the use of the law.
It is proposed to recognize the regulation related to establishment of a separate order for correction factors of preschool institutions as invalid.
According to Zhanna Andreasyan, extensive amendments to the law are envisaged in the field of preschool education, which will reflect the changes in the state policy, bringing it into line with the already existing strategic directions.
The RA Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sports provided clarifications on the state standards of preschool education, the standards of general education of the revised definitions.