«Գիտակցել ստորագրության պատիվը»
Փետրվարի 16-ին «Թեքեյան» մշակութային կենտրոնում նշվեց «Ազգ» օրաթերթի 15-ամյակը, որին մասնակցում  էին օրենսդիր ու գործադիր իշխանությունների ներկայացուցիչներ, գիտնականներ, խմբագիրներ, բարերարներ եւ այլք:
Բացման խոսքում «Ազգ» օրաթերթի խմբագիր Հակոբ Ավետիքյանը, ներկայացնելով «Ազգ»-ի ստեղծման պատմությունը, անցած եւ անցնելիք ուղին, հավաստիացրեց, որ հիմնադիրների ջանքերի շնորհիվ օրաթերթն այսօր ունի ընթերցողների ստվար զանգված: Պարոն Ավետիքյանը հպարտությամբ նշեց, որ «Ազգ» օրաթերթը ՀՀ անկախ պետականության տարեկիցն է:
ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը շնորհավորեց «Ազգ» օրաթերթի խմբագրակազմին` 15-ամյակի առթիվ` մաղթելով ստեղծագործական հաջողություններ, սեփական ստորագրության պատասխանատվության ու պարտքի  գիտակցում: Խորհրդարանի նախագահի կարծիքով` մեր պետականության ձեռքբերումներից է ազատ մամուլի գոյությունը: Պարոն Բաղդասարյանը մրցունակ եւ ժողովրդավարական պետություն ստեղծելու գործում կարեւորեց այլակարծության իրավունքը: «Ազգ»-ի առումով մենք գործ ունենք այլակարծության հետաքրքիր բովանդակության հետ»,-փաստեց Արթուր Բաղդասարյանը:
ԱԺ նախագահի կարգադրությամբ` Ազգային ժողովի հետ արդյունավետ համագործակցության, աշխատանքների լուսաբանման եւ «Ազգ» օրաթերթի 15-ամյակի կապակցությամբ ԱԺ նախագահի շնորհակալագրով եւ անվանական ժամացույցով պարգեւատրվեց «Ազգ»-ի խմբագիր Հակոբ Ավետիքյանը, ՀՀ ԱԺ պատվոգրով` օրաթերթի անձնակազմը, իսկ ԱԺ նախագահի շնորհակալագրով եւ դրամական պարգեւով` խորհրդարանում հավատարմագրված լրագրողները:
«Ազգ» օրաթերթի15-ամյակի առթիվ շնորհավորական ուղերձ էին հղել ՀՀ վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանը, ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Վարդան Օսկանյանը, շնորհավորական եւ բարեմաղթանքի խոսքով հանդես եկան նաեւ  ուրիշները:

,,Осознавать честь подписи”
16 февраля в Центре культуры ,,Текеян” состоялось празднание 15-летия газеты ,,Азг”, в котором участвовали представители законодательной и исполнительной власти, ученые, редакторы, благотворители и другие.
Во вступительном слове редактор газеты ,,Азг” Акоб Аветикян, ознакомив с историей создания, пройденным и предстоящим путем газеты ,,Азг”, заверил, что, благодаря усилиям основателей, газета сегодня имеет многочисленную армию читателей. Г-н Аветикян с гордостью отметил, что ,,газета ,,Азг” является ровестником независимой государственности Армении.
Председатель НС Артур Багдасарян поздравил редакторский коллектив газеты ,,Азг” с 15-летием, пожелал ему творческих успехов  и осознания ответственности за собственную подпись. По мнению Председателя НС, одним из достижений нашей государственности является существование свободной прессы. Г-н Багдасарян подчеркнул важность права плюрализма в деле создания демократического государства. ,,В аспекте ,,Азг”-а мы имеем дело с интересным содержанием плюрализма”, - констатировал Артур Багдасарян.
Распоряжением Председателя НС в связи с 15-летием газеты ,,Азг”, за эффективное сотрудничество с Национальным Собранием и освещение работ парламента редактор газеты ,,Азг” Акоб Аветикян был награжден благодарственной грамотой и именными часами Председателя НС, коллектив газеты – почетными грамотами, а аккредитованные в парламенте журналисты газеты – благодарственными грамотами Председателя НС и денежной премией.
Поздравительные послания по случаю 15-летия газеты ,,Азг” направили Премьер-министр РА Андраник Маргарян, Министр иностранных дел РА Вардан Осканян, с поздравительной речью и наилучшими пожеланиями выступили также и другие присутствующие.