Ապրիլի 24-ը հայ ժողովրդի բնաջնջման ծրագիր էր, որը գլխատեց  մեր ժողովրդին, փրկվածներին սփռեց աշխարհով մեկ՝ առանց վաղվա տեսլականի:
Ամեն տարի մենք ոգեկոչում ենք մեր սրբադասված 1.5 միլիոն զոհերի հիշատակը՝ խնկարկումով եւ աղոթքներով:
Ցավոք, ցեղասպանության ճանաչումն ու սեփական պատմության ամոթալի էջերի տարատեսակ խմբագրումները շարունակում են մնալ ժամանակակից Թուրքիայի ժխտողական քաղաքականության հիմքում:  Մեկ անգամ չէ, որ համոզվել ենք՝ հանցագործության ժխտումը նոր հանցագործության երաշխիքն է:
Հրաշքով փրկվածների չընկրկող կամքի, հայրենասիրության, համառության շնորհիվ Օսմանյան կայսրության՝ հայերի բնաջնջման ծրագիրը տապալված է:
Մենք շնորհակալ ենք մարդկության առաջադեմ հատվածին Հայոց ցեղասպանության ճանաչման, դատապարտման ու ցեղասպանության ժխտումը քրեականացնելու համար:
Ժամանակը դեր չունի պատմական արդարության վերականգնման գործում, մենք շարունակելու ենք հիշել ու հիշեցնել մեր դեմ գործած ոճիրը:
Լույս եւ խաղաղություն մեր նահատակների հոգիներին:
24.04.2022
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Ապրիլի 24-ին ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր եւ հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին: Պատգամավորները ծաղիկներ են խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ: ԱԺ պատգամավոր Ծովինար Վ...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորների եւ պաշտոնատար այլ անձանց հետ Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում հար...

24 апреля – программа истребления армянского народа, обезглавившая наш народ, разбросавшая по миру выживших, без видения завтрашнего дня.
Ежегодно мы поминаем наши 1,5 миллиона освященных жертв ладаном и молитвами.
К сожалению, признание геноцида и различные редакции позорных страниц собственной истории продолжают оставаться в основе политики отрицания современной Турции. Мы не раз убеждались: отрицание преступления есть залог нового злодеяния.
Благодаря непоколебимой воле, патриотизму и упорству чудом спасшихся, план по истреблению армян Османской империи провалился.
Мы благодарны прогрессивной части человечества за признание, осуждение и криминализацию отрицания Геноцида армян.
Время не играет роли в восстановлении исторической справедливости, мы будем помнить и напоминать о совершенном против нас преступлении.
Света и мира душам наших мучеников”.
24.04.2022
Депутаты фракции НС “Гражданский договор” посетили мемориал Цицернакаберд
24 апреля депутаты фракции "Гражданский договор" НС посетили мемориал в Цицернакаберде и почтили память жертв Геноцида армян.Депутаты возложили цветы к Вечному огню памяти жертв Геноцида армян.Члены группы дружбы Кнессета Израиль-Армения во главе с председателем группы дружбы Моси Разом в сопровожде...
Дань памяти – жертвам Геноцида армян
Председатель НС А.Симонян вместе с Премьер-министром РА Н.Пашиняном, Президентом РА В.Хачатуряном, депутатами фракции НС “Гражданский договор” и другими должностными лицами почтили память жертв Геноцида армян.А.Симонян возложил венок и цветы к Вечному огню памяти жертв Геноцида армян.Высокопоставлен...