Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորների եւ պաշտոնատար այլ անձանց հետ Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում հարգանքի տուրք է մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Ալեն Սիմոնյանը ծաղկեպսակ է դրել եւ ծաղիկներ խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ:
Բարձրաստիճան այրերն այցելել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ, ծանոթացել «Հայկական վարժարանների հետքերով. ուսյալ ազգի վկայագրերը» խորագրով ժամանակավոր ցուցադրությանը: Այն ներկայացնում է Արեւմտյան Հայաստանում, Կիլիկիայում եւ Օսմանյան կայսրության հայաբնակ վայրերում գործող շուրջ 2000 հայկական կրթօջախի երբեմնի բեղուն գործունեությունը, որն ընդհատվեց Հայոց ցեղասպանության հետեւանքով: Տասնվեց խորագրային պանելից կազմված երկլեզու (հայերեն եւ անգլերեն) ժամանակավոր ցուցադրության մեջ ներկայացված են շուրջ երեք տասնյակ բնօրինակ ավարտական վկայականներ, լուսանկարներ, դասագրքեր եւ այլ դպրոցական պարագաներ:
24.04.2022
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Ապրիլի 24-ին ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր եւ հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին: Պատգամավորները ծաղիկներ են խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ: ԱԺ պատգամավոր Ծովինար Վ...
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, Ապրիլի 24-ը հայ ժողովրդի բնաջնջման ծրագիր էր, որը գլխատեց  մեր ժողովրդին, փրկվածներին սփռեց աշխարհով մեկ՝ առանց վաղվա տեսլականի: Ամեն տարի մենք ոգեկոչում ենք մեր սրբադասված 1.5 միլիոն զոհերի հիշատակը՝ խնկարկումով եւ աղոթքներով: Ցավոք, ցեղասպանության ճանաչումն ու սեփական պ...

Дань памяти – жертвам Геноцида армян
Председатель НС А.Симонян вместе с Премьер-министром РА Н.Пашиняном, Президентом РА В.Хачатуряном, депутатами фракции НС “Гражданский договор” и другими должностными лицами почтили память жертв Геноцида армян.
А.Симонян возложил венок и цветы к Вечному огню памяти жертв Геноцида армян.
Высокопоставленные лица посетили Музей-институт Геноцида армян, ознакомились с временной выставкой “По следам армянских учебных заведений: свидетельства образованной нации”. На ней представлена ​​некогда плодотворная деятельность около 2000 армянских очагов образования в Западной Армении, Киликии и других армянонаселенных областях Османской империи, прерванная Геноцидом армян. Временная двуязычная (армянский и английский)   выставка из шестнадцати панелей включает около 30 оригиналов выпускных аттестатов, фотографий, учебников и других школьных принадлежностей.
24.04.2022
Депутаты фракции НС “Гражданский договор” посетили мемориал Цицернакаберд
24 апреля депутаты фракции "Гражданский договор" НС посетили мемориал в Цицернакаберде и почтили память жертв Геноцида армян.Депутаты возложили цветы к Вечному огню памяти жертв Геноцида армян.Члены группы дружбы Кнессета Израиль-Армения во главе с председателем группы дружбы Моси Разом в сопровожде...
“Дорогие соотечественники!24 апреля – программа истребления армянского народа, обезглавившая наш народ, разбросавшая по миру выживших, без видения завтрашнего дня.Ежегодно мы поминаем наши 1,5 миллиона освященных жертв ладаном и молитвами.К сожалению, признание геноцида и различные редакции позорных...