Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորների եւ պաշտոնատար այլ անձանց հետ Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում հարգանքի տուրք է մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Ալեն Սիմոնյանը ծաղկեպսակ է դրել եւ ծաղիկներ խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ:
Բարձրաստիճան այրերն այցելել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտ, ծանոթացել «Հայկական վարժարանների հետքերով. ուսյալ ազգի վկայագրերը» խորագրով ժամանակավոր ցուցադրությանը: Այն ներկայացնում է Արեւմտյան Հայաստանում, Կիլիկիայում եւ Օսմանյան կայսրության հայաբնակ վայրերում գործող շուրջ 2000 հայկական կրթօջախի երբեմնի բեղուն գործունեությունը, որն ընդհատվեց Հայոց ցեղասպանության հետեւանքով: Տասնվեց խորագրային պանելից կազմված երկլեզու (հայերեն եւ անգլերեն) ժամանակավոր ցուցադրության մեջ ներկայացված են շուրջ երեք տասնյակ բնօրինակ ավարտական վկայականներ, լուսանկարներ, դասագրքեր եւ այլ դպրոցական պարագաներ:
24.04.2022
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Ապրիլի 24-ին ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր եւ հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին: Պատգամավորները ծաղիկներ են խոնարհել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ: ԱԺ պատգամավոր Ծովինար Վ...
Սիրելի՛ հայրենակիցներ, Ապրիլի 24-ը հայ ժողովրդի բնաջնջման ծրագիր էր, որը գլխատեց  մեր ժողովրդին, փրկվածներին սփռեց աշխարհով մեկ՝ առանց վաղվա տեսլականի: Ամեն տարի մենք ոգեկոչում ենք մեր սրբադասված 1.5 միլիոն զոհերի հիշատակը՝ խնկարկումով եւ աղոթքներով: Ցավոք, ցեղասպանության ճանաչումն ու սեփական պ...

The President of the National Assembly of the Republic of Armenia Alen Simonyan together with the Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan, the President of the Republic of Armenia Vahagn Khachaturyan, the deputies of the Civil Contract of the National Assembly and other officials paid tribute to the memory of the Armenian Genocide victims in Tsitsernakaberd Memorial Complex.
Alen Simonyan laid a wreath and flowers at the Eternal Flame perpetuating the memory of the Armenian Genocide victims.
The high ranking officials visited the Armenian Genocide Museum-Institute, got acquainted with the temporary exhibition titled “Tracing the Armenian Schools in the Ottoman Empire: An Enlighted Nation’s Certificates.” It presents the once fruitful activity of about 2000 Armenian schools in Western Armenia, Cilicia and the Armenian-populated areas of the Ottoman Empire, which was interrupted because of the Armenian Genocide. The temporary bilingual exhibition consisting of sixteen panels (in Armenian and in English) present about thirty original graduation certificates, as well as photographs, textbooks and other school supplies.
On April 24, the deputies of the NA Civil Contract Faction visited the Tsitsernakaberd Memorial Complex and honored the memory of the victims of the Armenian Genocide. The deputies laid flowers at the Eternal Flame perpetuating the memory of the victims of the Armenian Genocide.Accompanied by the NA...
Dear compatriots,April 24 was the programme of the Armenian people’s extermination, which beheaded our people, spread the survivors throughout the world without a vision for tomorrow.Every year we commemorate the memory of our consecrated 1.5 million victims with incense and prayers.Unfortunately, t...