ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում եւ դրանց համատեղ նիստերում «ՀՀ 2022թ. պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության նախնական քննարկումների անցկացման ժամկետացանկը՝ կից հղմամբ:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը մայիսի 31-ին ընդունել է Արգենտինայի խորհրդարանի Արգենտինա-Հայաստան բարեկամական խմբի նախագահ Գիժերմո Անդրադայի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին` Ալեն Սիմոնյանը նշել է, որ Հայաստանը մեծապես կարեւորում է Արգենտինայի հետ փոխադարձ հարգանքի եւ ընդհանուր արժեքներ...
Բուխարեստում աշխատանքային այցով գտնվող ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանի գլխավորած պատվիրակությունը մայիսի 29-ին հանդիպումներ է ունեցել Ռումինիայի Սենատում: ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը, որի կազմում ընդգրկված են ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի...

31 мая Председатель НС А.Симонян принял делегацию, возглавляемую председателем группы дружбы Аргентина-Армения парламента Аргентины Гильермо Андрадой.Приветствуя гостей, спикер НС отметил, что Армения придает большое значение отношениям с Аргентиной, основанным на взаимном уважении и общих ценностях...
29 мая делегация во главе с председателем Постоянной комиссии НС по внешним связям С.Ханданяном, находящаяся с рабочим визитом в Бухаресте, провела встречи в Сенате Румынии.Делегация НС РА в составе председателя Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам В.Варданяна и члена группы др...