Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ապրիլի 6-ին մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանի ուղեկցությամբ այցելեց ժողովրդական դերասանուհի Սվետլանա Գրիգորյանին: Հակոբ Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնի վաստակաշատ դերասանուհին խորհրդարանի նախագահի կողմից պարգեւատրվել էր Ազգային ժողովի Պատվո մեդալով, սակայն  առողջական պատճառներով չէր կարողացել ներկա  գտնվել ԱԺ-ում տեղի ունեցած պարգեւատրման հանդիսավոր արարողությանը:
Հովիկ Աբրահամյանը դերասանուհուն պարգեւը հանձնեց նրա տանը: Շնորհավորելով Մայրության եւ գեղեցկության տոնի առթիվ` ԱԺ նախագահը մաղթեց նրան շուտափույթ ապաքինում, հաջողություն  եւ բեղմնավոր գործունեություն։ Տիկին Գրիգորյանը հանկարծակիի էր եկել Ազգային ժողովի նախագահի այցելությունից եւ շատ շոյված էր նրա վերաբերմունքից: Նա իր երախտագիտությունը հայտնեց Հովիկ Աբրահամյանին եւ նրան նվիրեց իր հեղինակած գիրքը:
Ապրիլի 6-ին խորհրդարանում էին հյուրընկալվել տարբեր ոլորտներ ներկայացնող կանայք, ովքեր Մայրության եւ գեղեցկության տոնի առթիվ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի կողմից պարգեւատրվել են Ազգային ժողովի Պատվո մեդալով: Հանդիսավոր պայմաններում մեդալները նրանց հանձնեց անձամբ ԱԺ նախագահը: Շնորհավորել...
Ապրիլի 6-ին ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը, Դավիթ Հարությունյանի նախագահությամբ, առաջին ընթերցման ընթացակարգով քննարկեց «ՀՀ քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին», «ՀՀ քր...

On April 6 the Speaker of the National Assembly Hovik Abrahamyan accompanied by the Minister of Culture Hasmik Poghosyan visited the People’s actress Svetlana Grigoryan. The acclaimed actress of Paronian Musical Comedy State Theatre was awarded a Medal of Honor of the National Assembly by the Speaker of the Parliament, but due to health problems she could not attend the solemn awarding ceremony, which took place in the National Assembly.
Hovik Abrahamyan handed the award to the actress in her home. Congratulating her on the Maternity and Beauty Day the NA Speaker wished her quick recovery, success and productive activity. Mrs Grigoryan was surprised by the visit of the Speaker of the National Assembly and was touched by his attitude. She expressed her gratitude to Hovik Abrahamyan and gave him as a present her book.
RA National Assembly Speaker Hovik Abrahamyan Awards the Women Figures Medal of Honour
On April 6 women representing different spheres, who were awarded Medal of Honour of the National Assembly by the Speaker of the National Assembly Hovik Abrahamyan were hosted in the parliament.  During the solemn ceremony NA Speaker personally medals to them. Congratulating the women...
On April 6 the NA Standing Committee on State and Legal Affairs presided over by Davit Harutyunyan, in the first reading procedure debated the legislative package on Making Amendments and Addenda in RA Criminal Code, On Amending the RA Code on Administrative Infringements, On Amending in RA Criminal...