Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ապրիլի 6-ին մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանի ուղեկցությամբ այցելեց ժողովրդական դերասանուհի Սվետլանա Գրիգորյանին: Հակոբ Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոնի վաստակաշատ դերասանուհին խորհրդարանի նախագահի կողմից պարգեւատրվել էր Ազգային ժողովի Պատվո մեդալով, սակայն  առողջական պատճառներով չէր կարողացել ներկա  գտնվել ԱԺ-ում տեղի ունեցած պարգեւատրման հանդիսավոր արարողությանը:
Հովիկ Աբրահամյանը դերասանուհուն պարգեւը հանձնեց նրա տանը: Շնորհավորելով Մայրության եւ գեղեցկության տոնի առթիվ` ԱԺ նախագահը մաղթեց նրան շուտափույթ ապաքինում, հաջողություն  եւ բեղմնավոր գործունեություն։ Տիկին Գրիգորյանը հանկարծակիի էր եկել Ազգային ժողովի նախագահի այցելությունից եւ շատ շոյված էր նրա վերաբերմունքից: Նա իր երախտագիտությունը հայտնեց Հովիկ Աբրահամյանին եւ նրան նվիրեց իր հեղինակած գիրքը:
Ապրիլի 6-ին խորհրդարանում էին հյուրընկալվել տարբեր ոլորտներ ներկայացնող կանայք, ովքեր Մայրության եւ գեղեցկության տոնի առթիվ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի կողմից պարգեւատրվել են Ազգային ժողովի Պատվո մեդալով: Հանդիսավոր պայմաններում մեդալները նրանց հանձնեց անձամբ ԱԺ նախագահը: Շնորհավորել...
Ապրիլի 6-ին ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը, Դավիթ Հարությունյանի նախագահությամբ, առաջին ընթերցման ընթացակարգով քննարկեց «ՀՀ քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին», «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին», «ՀՀ քր...

6 апреля Председатель НС Овик Абраамян в сопровождении министра культуры РА Асмик Погосян посетил Народную артистку  РА Светлану Григорян. Известная актриса Государственного театра музыкальной комедии им. А.Пароняна была награждена спикером парламента Почетной медалью НС, однако по состоянию здоровья не могла присутствовать на церемонии награждения в парламенте.
Овик Абраамян вручил награду актрисе у нее дома. Поздравив С.Григорян с Днем материнства и красоты, Председатель НС РА пожелал ей скорейшего выздоровления,   успехов и плодотворной деятельности. Г-жа Григорян, растроганная и польщенная визитом спикера парламента, поблагодарила О.Абраамяна за награду и подарила ему свою книгу.
6 апреля в парламенте гостили женщины, представляющие различные сферы деятельности. Председатель НС Овик Абраамян наградил их в связи с Днем материнства и красоты Почетной медалью НС. Торжественно вручая медали лично и поздравляя женщин-деятелей, представляющих сферы культуры, образования, здра...
6 апреля Постоянная комиссия НС по государственно-правовым вопросам под председательством Д.Арутюняна обсудила в первом чтении законодательный пакет о внесении поправок в ряд кодексов РА – Уголовный, Уголовно-процессуальный, Уголовно-исполнительный,  Об административных правонарушениях, во втор...