ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Վրաստանի նորանշանակ դեսպանին
Ապրիլի 19-ին  ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանում Վրաստանի նորանշանակ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան  Թենգիզ Շարմանաշվիլիին:
Ողջունելով հյուրին` ԱԺ նախագահը շնորհավորեց նրան դեսպանի պաշտոնում նշանակվելու  առթիվ եւ  հույս հայտնեց, որ նրա պաշտոնավարությունը նոր խթան կհանդիսանա հայ-վրացական  բազմակողմ համագործակցության զարգացման համար:
Շնորհակալություն հայտնելով`  Թենգիզ Շարմանաշվիլին վստահեցրեց, որ ամեն ինչ կանի հայ-վրացական հարաբերությունների հետագա  ամրապնդման եւ ընդլայնման ուղղությամբ:
Զրուցակիցները  քննարկեցին  փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ` բարձր գնահատելով երկու երկրների միջեւ հաստատված փոխգործակցության մակարդակը եւ երկու ժողովուրդների բարեկամությունը:
19.04.2011
Մեծ Բրիտանիայի եւ Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության խորհրդարանի Բրիտանահայկական համակուսակցական խորհրդարանական խմբի նախագահ բարոնուհի Քերոլայն Քոքսի գլխավորած պատվիրակության անդամները ապրիլի 19-ին այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, ծաղիկներ դրեցին Հայոց Մեծ Եղեռնի զոհերի հիշատակին, եղ...

Председатель НС О.Абраамян принял новоназначенного посла Грузии в РА
19 апреля Председатель НС Овик Абраамян принял новоназначенного Чрезвычайного и Полномочного посла Грузии в РА Тенгиза Шарманашвили.
Приветствуя гостя, спикер НС поздравил посла с назначением и выразил надежду, что его деятельность на новом посту будет способствовать дальнейшему развитию разностороннего армяно-грузинского сотрудничества.
Поблагодарив за добрые напутствия, Т.Шарманашвили заверил, что приложит все усилия для укрепления и расширения взаимооотношений Армении и Грузии.
Собеседники обсудили широкий спектр вопросов, представляющих взаимный интерес, высоко оценив установившийся между двумя странами уровень взаимодействия и дружбу двух народов.
19.04.2011
Британские парламентарии посетили мемориал на Цицернакаберде
19 апреля члены Британо-Армянской межпартийной парламентской группы Парламента Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии во главе с председателм группы баронессой Керолайн Кокс посетили мемориал на Цицернакаберде, возложили цветы в память жертв Геноцида армян и побывали в музее ком...