Նոյեմբերի 21-ի երեկոյան աշխատանքային այցով Սանկտ Պետերբուրգ կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը, ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը, պատգամավորներ Խոսրով Հարությունյանը, Հայկ Բաբուխանյանը, Ռուզաննա Մուրադյանը, Մուրադ Մուրադյանը, Ռուբիկ Հակոբյանը, Վահան Բաբայանը, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գուրգեն Դումանյանը:
Նոյեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ, ԱՊՀ ՄԽՎ-ում եւ ՀԱՊԿ ԽՎ-ում ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հովիկ Աբրահամյանը կմասնակցի Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի եւ ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նիստերին:
Նոյեմբերի 23-ին Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի ԱՊՀ ՄԽՎ 38-րդ լիագումար նիստին:
Այցի ընթացքում ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը երկկողմ հանդիպումներ կունենա վեհաժողովին մասնակցող խորհրդարանների նախագահների հետ:
Չեխիայի Հանրապետության փոխարտգործնախարարը ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովում
Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը նոյեմբերի 21-ին հանդիպեց Չեխիայի Հանրապետության արտաքին գործերի փոխնախարար Տոմաս Դուբի հետ: Տոմաս Դուբը Երեւան է այցելել Հայաստան-Չեխիա գործարար համաժողովի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով: Արտակ Զաքարյանը համոզմունք հա...
ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստը չկայացավ
Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն՝ ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ, նոյեմբերի 21-ին հրավիրվեց Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: Ժամը 12.00-ին համապատասխան թվով պատգամավորներ չգրանցվեցին: «ԱԺ կանոնակարգ» ՀՀ օրենքի 44-րդ հոդվածի 5-րդ կետի համ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆլորա Մարտիրոսյանի մահվան կապակցությամբ
Սրտի խոր ցավով տեղեկացա Հայաստանի ժողովրդական արտիստուհի Ֆլորա Մարտիրոսյանի անժամանակ մահվան մասին: Հայ երգարվեստը կորցրեց մեր ժողովրդական, ազգային երգերը իր յուրահատուկ կատարումներով կենդանի պահող եւ աշխարհով մեկ տարածող վաստակաշատ երգչուհուն։ Ֆլորա Մարտիրոսյանի ինքնատիպ մեղեդային ձայնն ու անզուգակ...

Delegation Led by the RA NA President is To Leave for Saint Petersburg
On the evening of November 21 the delegation led by the RA NA President Hovik Abrahamyan will leave for Saint Petersburg on working visit. The delegation comprises of the NA Vice President Hermine Naghdalyan, the Chairman of the NA Standing Committee on Defense, National Security and internal Affairs Koryun Nahapetyan, the Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Artak Davtyan, deputies Khosrov Harutyunyan, Hayk Babukhanyan, Ruzanna Muradyan, Rubik Hakobyan, Vahan Babayan and the NA Chief of Staff Gurgen Dumanyan.
On November 22 the RA NA President, the Head of the NA delegation to the IPA CIS and CSTO PA Hovik Abrahamyan will take part in the sessions of the Councils of the Parliamentary Assembly of the Collective Security Treaty Organization (CSTO PA) and of the Inter-Parliamentary Assembly of the Commonwealth of Independent States (IPA CIS).
On November 23 the delegation led by Hovik Abrahamyan will take part in the 38th Plenary Session of the IPA CIS.
During the visit the NA President Hovik Abrahamyan will have bilateral meetings with the presidents of the parliaments taking part in the Assembly.
21.11.2012
Deputy Foreign Minister of the Czech Republic in the NA Committee on Foreign Relations
On November 21 Artak Zakaryan, Chairman of the Standing Committee on Foreign Relations, met Tomáš Dub, Deputy Foreign Minister of the Czech Republic. Tomáš Dub visited Yerevan to take part in the works of the Armenian-Czech Business Forum. Artak Zakaryan expressed conviction that such initiatives wo...
Extraordinary Sitting of the RA National Assembly is Not Held
Under the Article 70 of the Constitution of the Republic of Armenia, upon the NA deputies’ initiative on November 21 an extraordinary sitting of the National Assembly was convened by the initiator’s established agenda. At 12:00 appropriate number of deputies were not registered. Under item 5 of the ...
RA NA President Hovik Abrahamyan Sends a Telegram of Condolence on Flora Martirosyan’s death
With a deep sorrow in my heart I learnt about the untimely death of the People’s Artist of Armenia Flora Martirosyan.Armenian art of singing lost a singer keeping our Armenian folk songs alive and spreading them throughout the world with her unique performances. Flora Martirosyan's unique, melodic v...