Նոյեմբերի 21-ի երեկոյան աշխատանքային այցով Սանկտ Պետերբուրգ կմեկնի ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը, ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը, պատգամավորներ Խոսրով Հարությունյանը, Հայկ Բաբուխանյանը, Ռուզաննա Մուրադյանը, Մուրադ Մուրադյանը, Ռուբիկ Հակոբյանը, Վահան Բաբայանը, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գուրգեն Դումանյանը:
Նոյեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ, ԱՊՀ ՄԽՎ-ում եւ ՀԱՊԿ ԽՎ-ում ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հովիկ Աբրահամյանը կմասնակցի Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի եւ ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նիստերին:
Նոյեմբերի 23-ին Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի ԱՊՀ ՄԽՎ 38-րդ լիագումար նիստին:
Այցի ընթացքում ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը երկկողմ հանդիպումներ կունենա վեհաժողովին մասնակցող խորհրդարանների նախագահների հետ:
Չեխիայի Հանրապետության փոխարտգործնախարարը ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովում
Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը նոյեմբերի 21-ին հանդիպեց Չեխիայի Հանրապետության արտաքին գործերի փոխնախարար Տոմաս Դուբի հետ: Տոմաս Դուբը Երեւան է այցելել Հայաստան-Չեխիա գործարար համաժողովի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով: Արտակ Զաքարյանը համոզմունք հա...
ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստը չկայացավ
Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն՝ ԱԺ պատգամավորների նախաձեռնությամբ, նոյեմբերի 21-ին հրավիրվեց Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: Ժամը 12.00-ին համապատասխան թվով պատգամավորներ չգրանցվեցին: «ԱԺ կանոնակարգ» ՀՀ օրենքի 44-րդ հոդվածի 5-րդ կետի համ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆլորա Մարտիրոսյանի մահվան կապակցությամբ
Սրտի խոր ցավով տեղեկացա Հայաստանի ժողովրդական արտիստուհի Ֆլորա Մարտիրոսյանի անժամանակ մահվան մասին: Հայ երգարվեստը կորցրեց մեր ժողովրդական, ազգային երգերը իր յուրահատուկ կատարումներով կենդանի պահող եւ աշխարհով մեկ տարածող վաստակաշատ երգչուհուն։ Ֆլորա Մարտիրոսյանի ինքնատիպ մեղեդային ձայնն ու անզուգակ...

Делегация, возглавляемая Председателем НС РА, отбывает в Санкт-Петербург
21 ноября вечером в Санкт-Петербург отбывает возглавляемая Председателем НС РА О.Абраамяном делегация, в составе которой вице-спикер НС Э.Нагдалян, председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян,  председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтян, депутаты Х.Арутюнян, А.Бабуханян, Р.Мурадян, М.Мурадян, Р.Акопян, В.Бабаян, руководитель Аппарата НС Г.Думанян.
22 ноября Председатель НС РА, глава делегации НС в МПА СНГ и ПА ОДКБ О.Абраамян примет участие в заседаниях Совета ПА ОДКБ и Совета МПА СНГ.
23 ноября делегация, возглавляемая Председателем НС РА О.Абраамяном, будет участвовать в 38-м пленарном заседании МПА СНГ.
В ходе визита состоятся двусторонние встречи Председателя НС О.Абраамяна с участвующими в Ассамблее председателями парламентов.
21.11.2012
Заместитель министра иностранных дел Чешской Республики в комиссии НС по внешним сношениям
21 ноября председатель Постоянной комиссии НС по внешним сношениям А.Закарян встретился с заместителем министра иностранных дел Чешской Республики Томасом Дубом.Томас Дуб посетил Ереван для участия в работе делового форума Армения – Чехия.В ходе заинтересованной и откровенной беседы были затронуты в...
Внеочередное заседание НС РА не состоялось
21 ноября 2012 г., в соответствии со ст.70 Конституции РА, по инициативе депутатов НС созвано внеочередное заседание НС РА по повестке дня инициатора. В 12.00 часов дня необходимого количества депутатов зарегистрировано не было. Согласно п.5 ст.44 Закона РА “Регламент НС”, регистрация депутатов прод...