Բաց դասը վարել է ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը
Մարտի 16-ին «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ԱԺ-ում հյուրընկալվել էին Երեւանի Խաչիկ Դաշտենցի անվան համար 114 ավագ դպրոցի աշակերտներն ու ուսուցիչները: Դպրոցականները նախ հետեւել են նիստի աշխատանքին, որին էլ հաջորդել է բաց դասը:
Դասը վարել է ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը: Ողջունելով աշակերտներին՝ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը կարեւորել է նման հանդիպումներն ու ընդգծել, որ դրանք հնարավորություն են տալիս առավել հստակ ծանոթանալու երիտասարդ սերնդի մտածողությանը եւ նրանց հուզող խնդիրներին: Զրույցի սկզբում Հերմինե Նաղդալյանը դպրոցականներին ներկայացրել է ԱԺ կառուցվածքը, խոսել օրենսդրական գործունեության մասին: Աշակերտների խնդրանքով հանդիպման ձեւաչափ է ընտրվել հարցուպատասխանը: Հարցերը վերաբերել են կրթական, սոցիալ-տնտեսական ոլորտներին, արտագաղթին, տնտեսական բնագավառում մեր երկրի ստանձնած արտաքին քաղաքականությանը, ինչպես նաեւ սահմանադրական բարեփոխումներին ու դրանից բխող մի շարք օրենքների ներդաշնակեցմանը: Հերմինե Նաղդալյանը հնչեցրած բոլոր հարցերին տվել է սպառիչ պատասխաններ:
Ավարտին ԱԺ փոխնախագահն ավագի իրավունքով դպրոցականներին հորդորել է լավ սովորել, ամեն օր հարստացնել գիտելիքների պաշարն ու ընդգծել է, որ այդ ամենի արդյունքում է միայն հնարավոր լինել մրցունակ:
Մարտի 16-ին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը հանդիպել է Ֆրիդրիխ Էբերտ հիմնադրամի Հարավկովկասյան տարածաշրջանային գրասենյակի տնօրեն Յուլիա Բլեզիուսի հետ: Հանդիպմանը ներկա էր նաեւ նույն հիմնադրամի հայաստանյան մասնաճյուղի գրասենյակի ղեկավար Նաիրա Գեւորգյանը: Զրո...
Մարտի 16-ին խորհրդարանը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը` առաջին ընթերցմամբ ընդունելով «Ավելացված արժեքի հարկի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին» եւ «Ավելացված արժեքի հարկի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատար...
Մարտի 16-ին ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել ՍԾՏՀ ԽՎ տնտեսական, առեւտրի եւ բնապահպանական հարցերի հանձնաժողովի 46-րդ նիստը: Նիստին մասնակցել են Ռուսաստանից, Վրաստանից, Բուլղարիայից, Թուրքիայից, Հունաստանից, Ռումինիայից, Ուկրաինայից Հայաստան ժամանած պատվիրակությունների ներկայացուցիչները: Նիստի սկզբո...
Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպել է ՍԾՏՀ ԽՎ-ի գլխավոր քարտուղարի հետ
ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը մարտի 16-ին հանդիպել է ՍԾՏՀ ԽՎ-ի տնտեսական, առեւտրի, տեխնոլոգիական եւ բնապահպանական հարցերի հանձնաժողովի 46-րդ նիստի շրջանակում Հայաստան այցելած ՍԾՏՀ ԽՎ-ի գլխավոր քարտուղար Ասաֆ Հաջիեւի հետ: Ողջունելով հյուրին՝ Հերմինե Նաղդալյանը նշել է, որ ՍԾՏՀ ԽՎ-ը, որի գործունեութ...

16 марта в рамках программы “Открытые двери” в парламенте гостили учащиеся и учителя ереванской старшей школы N 114 им. Х.Даштенца. Школьники до этого следили за работой заседания НС.
Открытый урок вела вице-спикер НС Э.Нагдалян. Приветствуя учащихся, она отметила важность подобных встреч и подчеркнула, что они дают возможность ближе ознакомиться с мировоззрением молодого поколения и волнующими его проблемами. Вице-спикер представила школьникам структуру НС, законодательную деятельность. Вопросы гостей касались образовательной и социально-экономической сфер, миграции, внешнеэкономической политики страны, а также конституционной реформы и в связи с этим гармонизации ряда законов. На все поднятые учащимися вопросы Э.Нагдалян дала исчерпывающие ответы.
В завершение вице-спикер НС на правах старшего призвала школьников хорошо учиться, ежечасно обогащать запас своих знаний и подчеркнула, что только в результате всего этого можно стать конкурентоспособными.
16 марта председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям  А.Закарян встретился с директором Южнокавказского регионального офиса Фонда Фридриха Эберта Ю.Блезиус. На встрече присутствовала руководитель офиса Армянского филиала фонда Н.Геворкян.Собеседники подчеркнули важность налаженного со...
16 марта парламент  продолжил работу четырехдневных заседаний, приняв в первом чтении пакет законопроектов о внесении изменений и дополнений в закон РА “О налоге на добавленную стоимость”,  во втором чтении – “Об образовании”, “Регламент НС”, а также ратифицировав подписанное в Гродно 8 се...
16 марта в НС РА состоялось 46-е заседание Комитета по экономическим, торговым и экологическим вопросам  ПАЧЭС. В заседании приняли участие прибывшие в Армению представители делегаций России, Грузии, Болгарии, Турции, Греции, Румынии, Украины. В начале заседания утверждены повестка дня и проток...
Э.Нагдалян встретилась с Генеральным секретарем ПАЧЭС
16 марта вице-спикер НС Э.Нагдалян встретилась с Генеральным секретарем ПАЧЭС А.Гаджиевым, посетившим Армению в рамках 46-го заседания Комитета по экономическим, торговым, технологическим и экологическим вопросам ПАЧЭС.Приветствуя гостя, Э.Нагдалян отметила, что ПАЧЭС, формат деятельности которой на...