Բաց դասը վարել է ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը
Մարտի 16-ին «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ԱԺ-ում հյուրընկալվել էին Երեւանի Խաչիկ Դաշտենցի անվան համար 114 ավագ դպրոցի աշակերտներն ու ուսուցիչները: Դպրոցականները նախ հետեւել են նիստի աշխատանքին, որին էլ հաջորդել է բաց դասը:
Դասը վարել է ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը: Ողջունելով աշակերտներին՝ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը կարեւորել է նման հանդիպումներն ու ընդգծել, որ դրանք հնարավորություն են տալիս առավել հստակ ծանոթանալու երիտասարդ սերնդի մտածողությանը եւ նրանց հուզող խնդիրներին: Զրույցի սկզբում Հերմինե Նաղդալյանը դպրոցականներին ներկայացրել է ԱԺ կառուցվածքը, խոսել օրենսդրական գործունեության մասին: Աշակերտների խնդրանքով հանդիպման ձեւաչափ է ընտրվել հարցուպատասխանը: Հարցերը վերաբերել են կրթական, սոցիալ-տնտեսական ոլորտներին, արտագաղթին, տնտեսական բնագավառում մեր երկրի ստանձնած արտաքին քաղաքականությանը, ինչպես նաեւ սահմանադրական բարեփոխումներին ու դրանից բխող մի շարք օրենքների ներդաշնակեցմանը: Հերմինե Նաղդալյանը հնչեցրած բոլոր հարցերին տվել է սպառիչ պատասխաններ:
Ավարտին ԱԺ փոխնախագահն ավագի իրավունքով դպրոցականներին հորդորել է լավ սովորել, ամեն օր հարստացնել գիտելիքների պաշարն ու ընդգծել է, որ այդ ամենի արդյունքում է միայն հնարավոր լինել մրցունակ:
Մարտի 16-ին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը հանդիպել է Ֆրիդրիխ Էբերտ հիմնադրամի Հարավկովկասյան տարածաշրջանային գրասենյակի տնօրեն Յուլիա Բլեզիուսի հետ: Հանդիպմանը ներկա էր նաեւ նույն հիմնադրամի հայաստանյան մասնաճյուղի գրասենյակի ղեկավար Նաիրա Գեւորգյանը: Զրո...
Մարտի 16-ին խորհրդարանը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը` առաջին ընթերցմամբ ընդունելով «Ավելացված արժեքի հարկի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին» եւ «Ավելացված արժեքի հարկի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատար...
Մարտի 16-ին ՀՀ Ազգային ժողովում տեղի է ունեցել ՍԾՏՀ ԽՎ տնտեսական, առեւտրի եւ բնապահպանական հարցերի հանձնաժողովի 46-րդ նիստը: Նիստին մասնակցել են Ռուսաստանից, Վրաստանից, Բուլղարիայից, Թուրքիայից, Հունաստանից, Ռումինիայից, Ուկրաինայից Հայաստան ժամանած պատվիրակությունների ներկայացուցիչները: Նիստի սկզբո...
Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպել է ՍԾՏՀ ԽՎ-ի գլխավոր քարտուղարի հետ
ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը մարտի 16-ին հանդիպել է ՍԾՏՀ ԽՎ-ի տնտեսական, առեւտրի, տեխնոլոգիական եւ բնապահպանական հարցերի հանձնաժողովի 46-րդ նիստի շրջանակում Հայաստան այցելած ՍԾՏՀ ԽՎ-ի գլխավոր քարտուղար Ասաֆ Հաջիեւի հետ: Ողջունելով հյուրին՝ Հերմինե Նաղդալյանը նշել է, որ ՍԾՏՀ ԽՎ-ը, որի գործունեութ...

On March 16, the pupils and the teachers of Yerevan Khachik Dashtents High School N 114 were hosted in the NA within the framework of the Open Doors programme. First, the schoolchildren observed the work of the sitting, and the open lesson followed it.
The NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan conducted the lesson. Welcoming the pupils, the RA NA Deputy Speaker has highlighted such meetings and has underlined that they give opportunity to more distinctly get acquainted with the young generation’s way of thinking and the problems concerning them. At the beginning of the conversation Hermine Naghdalyan presented to the schoolchildren the NA structure and talked about the legislative activities. At the pupils’ request, the Q & A was chosen as a format of the meeting. The questions related to the educational, social-economic spheres, emigration, the foreign policy assumed by our country in the economic sphere, as well as the Constitutional reforms and the harmonization of a series of laws stemming from it. Hermine Naghdalyan gave exhaustive answers to all sounded questions.
At the end of the meeting the NA Deputy Speaker urged the schoolchildren to study well, enrich the knowledge source and underlined that, as a result of all that, it will be only possible to be competitive.
16.03.2016
On March 16, the Chairman of the NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan met with Julia Bläsius, Regional Director of the Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) South Caucasus Office. Naira Gevorgyan, the Country Director Armenia Office of the FES also attended the meeting.The interlocutor...
On March 16, the parliament continued the work of the four-day sittings passing in the first reading the package of bills on Amendment to the RA Law on Value Added Tax and on Amendments to the RA Law on Value Added Tax, in the second reading the bill on Amendments to the RA Law on Education, as well...
46th Meeting of the PABSEC Economic, Commercial, Technological and Environmental Affairs Committee is Held
On March 16, in the RA National Assembly the 46th Meeting of the PABSEC Economic, Commercial, Technological and Environmental Affairs Committee was held. The representatives of the delegations, who arrived from Russia, Georgia, Bulgaria, Turkey, Greece, Romania and Ukraine in Armenia, took part in t...
Hermine Naghdalyan Meets with the PABSEC General Secretary
On March 16, the NA Vice President Hermine Naghdalyan met with the PABSEC Secretary General Asaf Hajiyev, who visited Armenia within the framework of the 46th Meeting of the PABSEC Economic, Commercial, Technological and Environmental Affairs Committee.Welcoming the guest Hermine Naghdalyan has note...