Խորհրդարանական լսումներ` «Պատմական հուշարձանների պահպանության ու ժառանգության ապահովման միջոցառումները եւ հիմնախնդիրները» թեմայով
Նոյեմբերի 1-ին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը կազմակերպել էր արտագնա խորհրդարանական լսումներ Ազգային պատկերասրահի «Որմնանկարներ» սրահում: Խորհրդարանական լսումների թեման էր՝ «Պատմական հուշարձանների պահպանության ու ժառանգության ապահովման միջո...
01.11.2013
Նոյեմբերի 1-ին ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Արա Բաբլոյանի եւ Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ քննարկվեցին «2014 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծում նախատեսված առողջապահության ոլորտին հ...
Շարունակվում է ասմունքի հանրապետական մանկապատանեկան 7-րդ մրցույթ-փառատոնը
Սեպտեմբերի 20-ից մեկնարկել է Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանու ներքո անցկացվող ասմունքի հանրապետական մանկապատանեկան 7-րդ մրցույթ-փառատոնը, որն այս անգամ նվիրվում է Արցախյան ազատամարտի 25-ամյակին ու կրում է «Լեզու եւ հայրենիք» խորագիրը: Փառատոնը անցկացվում է Հայաստանի բոլոր մարզերում, ...

Парламентские слушания по проблемам и мерам обеспечения сохранности исторических памятников
1 ноября Постоянная комиссия по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта НС РА организовала в зале фресок Национальной картинной галереи Армении выездные парламентские слушания  по проблемам и мерам обеспечения сохранности исторических памятников. В слушаниях приняли участие мин...
01.11.2013
1 ноября состоялись совместные заседания Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам с комиссиями по вопросам здравоохранения, материнства и детства, по социальным вопросам соответственно под председательством Г.Минасяна, А.Баблояна, А.Акопяна.На заседаниях обсуждался проект З...
Продолжается 7-й Республиканский детско-юношеский конкурс-фестиваль чтецов
С 20 сентября стартовал 7-й Республиканский детско-юношеский конкурс-фестиваль чтецов под патронатом Председателя НС О.Абраамяна, посвященный на этот раз 25-летию Арцахского освободительного движения и под девизом “Язык и Родина”. Фестиваль проводится в Ереване и во всех регионах Армении, а также в ...