Խորհրդարանական լսումներ` «Պատմական հուշարձանների պահպանության ու ժառանգության ապահովման միջոցառումները եւ հիմնախնդիրները» թեմայով
Նոյեմբերի 1-ին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը կազմակերպել էր արտագնա խորհրդարանական լսումներ Ազգային պատկերասրահի «Որմնանկարներ» սրահում: Խորհրդարանական լսումների թեման էր՝ «Պատմական հուշարձանների պահպանության ու ժառանգության ապահովման միջո...
01.11.2013
Նոյեմբերի 1-ին ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Արա Բաբլոյանի եւ Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ քննարկվեցին «2014 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծում նախատեսված առողջապահության ոլորտին հ...
Շարունակվում է ասմունքի հանրապետական մանկապատանեկան 7-րդ մրցույթ-փառատոնը
Սեպտեմբերի 20-ից մեկնարկել է Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հովանու ներքո անցկացվող ասմունքի հանրապետական մանկապատանեկան 7-րդ մրցույթ-փառատոնը, որն այս անգամ նվիրվում է Արցախյան ազատամարտի 25-ամյակին ու կրում է «Լեզու եւ հայրենիք» խորագիրը: Փառատոնը անցկացվում է Հայաստանի բոլոր մարզերում, ...

Parliamentary Hearings on “The Events and Problems Aimed at the Protection of Historical Monuments and Provision of Their Heritage”
On November 1 the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport organized visiting parliamentary hearings in the Hall of Frescoes of the National Gallery. The theme of the parliamentary hearings was “The Events and Problems Aimed at the Protection of Historical Monuments and ...
01.11.2013
Budgetary Debates in the NA Standing Committees
On November 1 at the joint sitting of the NA Standing Committee on Health Care, Maternity and Childhood and Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Ara Babloyan and Gagik Minasyan the incomes and the expenditures to be allocated to the sphere of health care designed in the draft law “On ...
Republican Children-Youth Recitation Seventh Competition-Festival Continues
From September 20 the Republican Children-Youth Recitation Seventh Competition-Festival held under the auspice of the President of the National Assembly Hovik Abrahamyan has begun. This time it is dedicated to the 25th anniversary of Artsakh freedom fighting and will have the heading Language and Mo...