Նոյեմբերի 17-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանի եւ ՌԴ Պետական դումայի ԱՊՀ հարցերի, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահ Լեոնիդ Սլուցկու համատեղ մամուլի ասուլիսը, որտեղ ամփոփվեցին երկու հանձնաժողովների համատե...
17.11.2013
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի եւ ՌԴ Պետական դումայի ԱՊՀ հարցերի, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի համատեղ նիստը Ազգային ժողովում
Նոյեմբերի 17-ին Ազգային ժողովում մեկնարկեց ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի եւ ՌԴ Պետական դումայի ԱՊՀ հարցերի, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի համատեղ նիստը: ...

On November 17 the joint press conference of the Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan and the Chairman of the Committee on CIS Affairs, Eurasian Integration and Ties with Compatriots of the RF State Duma Leonid Slutsky was held, where the results of the joint ...
17.11.2013
Joint Sitting of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations and the Committee on CIS Affairs, Eurasian Integration and Ties with Compatriots of the RF State Duma in the National Assembly
On November 17 in the National Assembly the joint sitting of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations and the Committee on CIS Affairs, Eurasian Integration and Ties with Compatriots of the RF State Duma began.Welcoming the guests in terms of deepening of bilateral cooperation the NA Vice P...