Մայիսի 2-ին մեկնարկած` Ազգային Ժողովի քառօրյա նիստի օրակարգում ընդգրկված է 46 հարց եւ  13 միջազգային համաձայնագիր: ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը պատգամավորներին ներկայացրեց նստաշրջանի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգերում  լրացումների  եւ  հետաձգումների որոշման նախագծերը, ինչպես նաեւ`...
Ազգային ժողովում քննարկվեց «Freedom House-ի»-ի տարեկան զեկույցը
Մայիսի 2-ին Ազգային ժողովում կայացավ «Ժողովրդավարական առաջընթացի եւ լավ կառավարման գնահատման Freedom House-ի մեթոդները եւ հրապարակումները» թեմայով սեմինար, որին մասնակցում էին պատգամավորներ, Freedom House ոչ կառավարական կազմակերպության, ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներ:Բացելով սեմինարի աշխատանքները` ...
Մայիսի 2-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց «Ֆրիդոմ հաուս» ոչ կառավարական կազմակերպության փոխտնօրեն Թոմաս Մելիայի, Եվրոպական գրասենյակի ղեկավար Քրիստի Էվենսոնի, «Էկոնոմիստ ինթելիջենս Յունիթ»-ի խմբագիր Աննա Ուոքերի գլխավորած պատվիրակությանը:Պարոն Մելիան ԱԺ նախագահին ներկայացրեց «Ֆրիդոմ հաո...

There are 46 issues and 13 international agreements on the agenda of May 2 four-day sittings of the National Assembly. NA President Artur Baghdasaryan introduced the draft resolutions of addenda and delays on the agendas of the session and four-day sittings, as well as the agenda draft of the four-d...
Annual Report of Freedom House Discussed in National Assembly
On May 2 in the National Assembly a seminar was held on the theme “The Methods and Publications of Freedom House of Democratic Progress and Good Management Assessment,” where MPs, representatives of Freedom House NGO, NA staff attended.Opening the works of the seminar the NA President Artur Baghdasa...
On May 2 RA NA President received the delegation headed by Thomas Melia, Deputy Executive Director of Freedom House, Kristie Evenson, Director of European Office and Anna Walker, Editor, analyst of Economist Intelligence Unit. Mr. Melia submitted to NA President the 2006 annual report of F...