Մայիսի 2-ին մեկնարկած` Ազգային Ժողովի քառօրյա նիստի օրակարգում ընդգրկված է 46 հարց եւ  13 միջազգային համաձայնագիր: ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը պատգամավորներին ներկայացրեց նստաշրջանի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգերում  լրացումների  եւ  հետաձգումների որոշման նախագծերը, ինչպես նաեւ`...
Ազգային ժողովում քննարկվեց «Freedom House-ի»-ի տարեկան զեկույցը
Մայիսի 2-ին Ազգային ժողովում կայացավ «Ժողովրդավարական առաջընթացի եւ լավ կառավարման գնահատման Freedom House-ի մեթոդները եւ հրապարակումները» թեմայով սեմինար, որին մասնակցում էին պատգամավորներ, Freedom House ոչ կառավարական կազմակերպության, ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներ:Բացելով սեմինարի աշխատանքները` ...
Մայիսի 2-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց «Ֆրիդոմ հաուս» ոչ կառավարական կազմակերպության փոխտնօրեն Թոմաս Մելիայի, Եվրոպական գրասենյակի ղեկավար Քրիստի Էվենսոնի, «Էկոնոմիստ ինթելիջենս Յունիթ»-ի խմբագիր Աննա Ուոքերի գլխավորած պատվիրակությանը:Պարոն Մելիան ԱԺ նախագահին ներկայացրեց «Ֆրիդոմ հաո...

Заседание Национального Собрания
В повестке дня стартовавшего 2 мая четырехдневного заседания НС  включено 46 вопросов и 13 международных соглашений.  Председатель НС А.Багдасарян представил депутатам проекты решения о дополнениях  и отсрочках заседаний сессии и четырехдневки, а также проект повестки дня четырехдневк...
В Национальном Собрании обсужден годовой доклад “Freedom House”
2 мая  в НС состоялся семинар на тему “Методы и публикации “Freedom House” по оценке демократического прогресса и  умелого управления”, в котором участвовали депутаты, представители неправительственной организации “Freedom House”, аппарата НС.Открывая работу семинара, Председатель НС Артур...
2 мая Председатель НС РА Артур Багдасарян принял делегацию, возглавляемую заместителем директора неправительственной организации “Freedom House” Томасом Мелиа, руководителем Европейского бюро Кристи Эвенсон, редактором  “Экономист Интеллидженс Юнит” Анной Уокер.Г-н Мелиа представил Председателю...