Ազգային ժողովի մայիսի 25-ի նիստում խորհրդարանի փոխնախագահ Տիգրան Թորոսյանը տեղեկացրեց, որ «Օրինաց երկիր» խմբակցության պատգամավորներ Մհեր Շահգելդյանի եւ Գագիկ Մխեյանի` մայիսի 22-ին ներկայացրած հրաժարականները հանձնաժողովների նախագահների պաշտոններից ընդունված են` համաձայն ԱԺ կանոնակարգի 26-րդ հոդվածի: ...
Մայիսի 25-ին  «Եվրատեսիլ-2006» երգի մրցույթին մասնակցած Անդրեն եւ ստեղծագործական խումբը հյուրընկալվեցին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովում: Անդրեի հետ հանդիպմանը մասնակցում էին նաեւ  ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներ, պատգամավորներ եւ լրագրող...

Завершилась предпоследняя четырехдневка весенней сессии
На заседании НС 25 мая вице-спикер парламента Т.Торосян сообщил, что отставки депутатов фракции “ОЕ” М.Шахгельдяна и Г.Мхеяна с постов председателей комиссий, представленные 22 мая, согласно статье 26 Регламента НС, приняты. Заявление об отставке Председателя НС А.Багдасаряна, согласно статье ...
25 мая участвовавший в конкурсе песни ,,Евровидение-2006” Андре и творческая группа посетили Постоянную комиссию НС по вопросам науки, образования, культуры и молодежи. Во встрече с Андре также принимали участие представители Аппарата НС, депутаты НС и журналисты.По оценке председателя Постоянной ко...