Ազգային ժողովի մայիսի 25-ի նիստում խորհրդարանի փոխնախագահ Տիգրան Թորոսյանը տեղեկացրեց, որ «Օրինաց երկիր» խմբակցության պատգամավորներ Մհեր Շահգելդյանի եւ Գագիկ Մխեյանի` մայիսի 22-ին ներկայացրած հրաժարականները հանձնաժողովների նախագահների պաշտոններից ընդունված են` համաձայն ԱԺ կանոնակարգի 26-րդ հոդվածի: ...
Մայիսի 25-ին  «Եվրատեսիլ-2006» երգի մրցույթին մասնակցած Անդրեն եւ ստեղծագործական խումբը հյուրընկալվեցին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովում: Անդրեի հետ հանդիպմանը մասնակցում էին նաեւ  ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներ, պատգամավորներ եւ լրագրող...

At May 25 NA sittings the Vice Speaker Tigran Torosyan informed that on May 22 presented resignations from the posts of committees’ chairpersons from Orinats Yerkir faction MPs Mher Shahgeldyan and Gagik Mkheyan are accepted, according to the 26 th article of NA Rules of Procedures. The resignation ...
On May 25 Andre who took part in Eurovision-2006 Song Contest and the creative group were hosted by the NA Standing Committee on Science, Education, Culture and Youth. The representatives of NA staff, MPs and journalists also participated at the meeting with Andre.As Hranush Hakobyan, Chairwoman of ...