ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ փետրվարի 5-ին անցկացրել է աշխատանքային քննարկում, որի նպատակն էր հաստատել ՀՀ Սահմանադրության 13-րդ գլխին առնչվող, «Վերահսկիչ պալատի մասին» ՀՀ օրենքը լրամշակելու եւ INTOSAI ստանդարտների վերաբերյալ աշխատան...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը փետրվարի 5-ին ընդունել է ՀՀ-ում Քուվեյթի Պետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Բասսամ Մուհամմադ Ալ Քաբանդիին: Խորհրդարանի ղեկավարը, ողջունելով հյուրին, նշել է, որ Քուվեյթը Հայաստանի համար բարեկամ պետություն է, եւ մեր երկրների փոխհարաբերությունները գտնվում են...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը փետրվարի 5-ին հանդիպել է Հայաստանում Արգենտինայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գոնզալո Ուրրիոլաբեիտիայի հետ: Ողջունելով հյուրին՝ ԱԺ փոխնախագահն առանձնակի կարեւորել է երկկողմ քաղաքական շփումների ակտիվացումը եւ միջխորհրդարանական համագործակցության սերտացումը: Այս համատե...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ` Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի փորձագետ (մասնագետ) (ծածկագիր` 1-2.2.-9) Թափուր պաշտո...
ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Շնորհավորում եմ Հայաստանի Հանրապետության սահմանադրական դատարանի անդամներին եւ աշխատակազմին` սահմանադրական դատարանի ստեղծման 20-ամյակի առթիվ: Սահմանադրական դատարանի գործունեությունը սկիզբ դրեց հայրենական սահմանադրական արդարադատությանը` նպաստելով ժողով...

5 февраля   Постоянная комиссия НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством Г.Минасяна провела рабочее обсуждение, целью которого было утверждение рабочего графика по доработке касающегося 13-й главы Конституции РА закона РА “О Контрольной палате” и стандартов INTO...
5 февраля Председатель НС Г.Саакян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Государства Кувейт в РА Бассама Мухаммада аль-Кабанди.   Глава парламента, приветствуя гостя, отметил, что Кувейт – дружественное  Армении государство, и взаимоотношения наших стран находятся на высоком уровн...
5 февраля вице-спикер НС Э.Шармазанов встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Аргентины в Армении Гонзало Урриолабеитиа.  Приветствуя гостя, вице-спикер НС особо подчеркнул важность активизации двусторонних политических контактов и укрепления межпарламентского сотрудничества. В этом конт...
“Поздравляю членов и аппарат Конституционного Суда РА с 20-летием создания.Деятельность Конституционного Суда положила начало отечественному конституционному правосудию, способствуя укреплению демократии и законности в нашей стране. Однако Конституционный Суд, в отличие от других судов, не полу...