Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը փետրվարի 9-ին ընդունել է Եվրոպայի պահպանողականների եւ ռեֆորմիստների դաշինքի նախագահ Յան Զահրադիլին: Գալուստ Սահակյանը շեշտել է, որ Եվրոպական միությունը եղել եւ շարունակում է մնալ Հայաստանի կարեւոր գործընկերներից: Խորհրդ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Հարգելի պարոն Սարգսյան, շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 75-ամյակի առթիվ: Միջազգային ճանաչման արժանացած Ձեր աշխատանքների ու աշխատությունների շնորհիվ գիտությունը հարստացել է հիմնարար հետազոտություններով եւ հայտնագործություններով: Ծանրակշիռ է Ձե...

9 февраля Председатель НС Г.Саакян принял председателя альянса консерваторов и реформистов Европы Яна Заградила.Г.Саакян подчеркнул, что Евросоюз был и остается важнейшим партнером Армении. Глава НС отметил, что сотрудничество Армении с ЕС опирается в первую очередь на систему общих ценностей, ...
“Уважаемый г-н Саргсян, поздравляю Вас с 75-летием со дня рождения!Благодаря Вашим удостоившимся международного признания работам и трудам наука обогатилась фундаментальными исследованиями и открытиями. Весом Ваш вклад особенно в области машиноведения и робототехники, а Вашей богатой научно-педагоги...