Օգոստոսի 5-ին «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը երրորդ անգամ առաջադրեց խմբակցության անդամ Իշխան Սաղաթելյանի թեկնածությունը: Հիշեցնենք, որ հարցին կրկին անդրադառնալը պայմանավորված էր այն հանգամանքով, որ նույն օրը երկու անգամ տեղի ունեցած գաղտնի քվեարկության արդյունքում թեկնածուն չստացավ ...
Իշխան Սաղաթելյանը կրկին չընտրվեց
Օգոստոսի 5-ին խորհրդարանը նորից անդրադարձավ ԱԺ նախագահի ընդդիմադիր տեղակալի ընտրությանը: Նշենք, որ հարցին կրկին անդրադառնալը պայմանավորված էր հանգամանքով, որ նույն օրը տեղի ունեցած գաղտնի քվեարկության արդյունքում թեկնածուն չստացավ անհրաժեշտ թվով կողմ ձայներ: «Հայաստան»  խմբակցության ղեկավար Սեյ...
Ազգային ժողովը օգոստոսի 5-ին շարունակեց  ԱԺ ութերորդ գումարման առաջին նստաշրջանի աշխատանքը: Հիշեցնենք, որ նախորդ օրը ընդդիմության կողմից ԱԺ նախագահի տեղակալի պաշտոնում ընտրվելու համար առաջադրվել էր «Հայաստան»  խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանի թեկնածությունը: Նրա  առաջադրման կ...

5 августа руководитель фракции «Армения» С.Оганян в третий раз выдвинул кандидатуру члена фракции И.Сагателяна.Повторное обращение к вопросу обусловлено тем, что в результате тайного голосования, проведенного дважды в тот же день, кандидат не набрал необходимого количества голосов «за».Представители...
И.Сагателян вновь не избран
5 августа парламент вновь обратился к выборам заместителя Председателя НС от оппозиции. Возврат к вопросу был обусловлен тем, что в результате тайного голосования, проведенного в тот же день, кандидат не набрал необходимого количества голосов «за».Глава фракции «Армения» С.Оганян заявил, что они опя...
5 августа парламент продолжил работу первой сессии НС восьмого созыва. Накануне на должность заместителя Председателя НС был предложен кандидат от оппозиции И.Сагателян. Фракции НС высказали свои мнения по поводу его выдвижения.Руководитель  фракции «Армения» С.Оганян подчеркнул, что И.Сагателя...