Օգոստոսի 5-ին «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը երրորդ անգամ առաջադրեց խմբակցության անդամ Իշխան Սաղաթելյանի թեկնածությունը: Հիշեցնենք, որ հարցին կրկին անդրադառնալը պայմանավորված էր այն հանգամանքով, որ նույն օրը երկու անգամ տեղի ունեցած գաղտնի քվեարկության արդյունքում թեկնածուն չստացավ ...
Իշխան Սաղաթելյանը կրկին չընտրվեց
Օգոստոսի 5-ին խորհրդարանը նորից անդրադարձավ ԱԺ նախագահի ընդդիմադիր տեղակալի ընտրությանը: Նշենք, որ հարցին կրկին անդրադառնալը պայմանավորված էր հանգամանքով, որ նույն օրը տեղի ունեցած գաղտնի քվեարկության արդյունքում թեկնածուն չստացավ անհրաժեշտ թվով կողմ ձայներ: «Հայաստան»  խմբակցության ղեկավար Սեյ...
Ազգային ժողովը օգոստոսի 5-ին շարունակեց  ԱԺ ութերորդ գումարման առաջին նստաշրջանի աշխատանքը: Հիշեցնենք, որ նախորդ օրը ընդդիմության կողմից ԱԺ նախագահի տեղակալի պաշտոնում ընտրվելու համար առաջադրվել էր «Հայաստան»  խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանի թեկնածությունը: Նրա  առաջադրման կ...

On August 5, the Head of the Armenia Faction Seyran Ohanyan nominated the candidacy of the member of the Faction Ishkhan Saghatelyan for the third time.Let us remind that again touching upon the item was conditioned by the fact that on the same day, as a result of the voting by secret ballot held tw...
Ishkhan Saghatelyan Not Elected Again
On August 5, the Parliament referred to the election of the NA Opposition Vice President again. It should be noted that regarding the item again was conditioned by the fact that as a result of voting by secret ballot held on the same day, the candidate did not receive the necessary number of votes i...
On August 5, the National Assembly continued the work of the first session of the NA eighth convocation. Let us remind that on the previous day the member of the Armenia Faction Ishkhan Saghatelyan was nominated as a candidate for the post of the RA NA Vice President by the opposition. The NA factio...