ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը դեկտեմբերի 8-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռումինիայի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սորին Վասիլեին, ով խորհրդարան էր այցելել դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում ավարտելու կապակցությամբ: Խորհրդարանի ղեկավարը, գնահատելով դեսպանի ներդրումը հայ-ռումինական հարաբե...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «ԱԺ կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 12-ին` ժամը 11:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: ...

8 декабря Председатель НС А.Баблоян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Румынии в РА С.Василе, который посетил парламент в связи с завершением дипломатической миссии в Армении. Глава парламента, оценивая вклад посла в расширение и углубление армяно-румынских отношений, отметил, что дружба двух...
По решению Председателя НС А.Баблояна, согласно ст.100 Конституции РА и ст.42 “Регламента НС”, по инициативе Правительства РА 12 декабря, в 11:00 часов, созывается внеочередное заседание НС – по повестке дня инициатора....