ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Խոսրով Հարությունյանի նախագահությամբ  արտահերթ նիստում քննարկել է երկու օրենսդրական նախաձեռնություններ, որոնք ստացել են հանձնաժողովի դրական եզրակացությունը եւ կքննարկվեն դեկտեմբերի 12-ին գումարված եւ շարունակվող ՀՀ ԱԺ արտահերթ նիստում:  «Շա...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել է Լիտվայի Սեյմասի խոսնակի հետ
Շարունակվում է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Լիտվա, Լատվիա, Էստոնիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակության աշխատանքային այցը Լիտվա: Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Սամվել Ֆարմանյանը եւ Սուրեն Մանուկյանը: Դեկտեմբերի 13-ին խորհրդարանական պատվիրակու...
«Հայաստանում եւ Արցախում կառուցում են ժողովրդավարություն, մինչդեռ Ադրբեջանում ծաղկում է ավտորիտարիզմը». Էդուարդ Շարմազանովը` Լիտվայի խորհրդարանի փոխխոսնակին
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Լիտվա, Լատվիա, Էստոնիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Սամվել Ֆարմանյանը եւ Սուրեն Մանուկյանը, դեկտեմբերի 13-ին հանդիպել է Լիտվայի խորհրդարանի փոխխոսնակ, եվրոպական կապերի հանձնաժողովի ն...
ՀՀ Ազգային ժողովը դեկտեմբերի 13-ին շարունակել է արտահերթ նիստի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունել նախորդ օրը քննարկված որոշ օրինագծեր: Քննարկվել է «Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը երկրորդ ընթերցմամբ: Նախագիծը խորհրդարանի քննարկմանն է նե...

RA NA Standing Committees Convene Sittings At the extraordinary sitting moderated by Khosrov Harutyunyan the RA NA Standing Committee on Economic Affairs debated two legislative initiatives which were endorsed and would be debated at December 12 convened and continuing RA NA extraordinary sitting.The RA Deputy Minister of Finance Davit Anany...
RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov Meets with Speaker of Lithuanian Seimas The working visit of the delegation led by the RA NA Deputy Speaker, the Head of the RA NA Armenia-Lithuania, Latvia, Estonia Friendship Group Eduard Sharmazanov to Lithuania continues. The delegation is comprised of the RA NA deputies Samvel Farmanyan and Suren Manukyan. On December 13, the parliam...
In Armenia and Artsakh They Build Democracy, Meanwhile Authoritarianism Flourishes in Azerbaijan: Eduard Sharmazanov to Deputy Speaker of Lithuanian Parliament On December 13, the delegation comprised of the RA NA deputies Samvel Farmanyan and Suren Manukyan and led by the RA NA Deputy Speaker, the Head of the RA NA Armenia-Lithuania, Latvia, Estonia Friendship Group Eduard Sharmazanov met with the Deputy Speaker of the Lithuanian Parliament, the Chair of ...
Parliament Continues Work of Extraordinary Sitting On December 13, the RA National Assembly continued the work of the extraordinary sitting and by voting passed some bills debated on the previous day. The draft law on Amending the Tax Code of the Republic of Armenia was debated.The RA Deputy Minister of Economic Development and Investments Tigran Kh... |