Ազգային ժողովի ապրիլի 10-ի նիստը չի կայացել քվորումի բացակայության պատճառով: Ժամը 12:00-ին համապատասխան թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի համաձայն՝ պատգամավորների գրանցումը շարունակվել է 3 ժամ, որի ընթացքում եւս անհրաժեշտ թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շ...
10.04.2017
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցել է Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Ալի Աբդ Ալ-Աալ Սայեդ Ահմեդին: Ցավակցական ուղերձում մասնավորապես ասված է.«Ձերդ գերազանցություն, ցավով ու ցասումով տեղեկացանք Մար Գրգես եւ Ալեքսանդրիայի Սուրբ Մարկոս եկեղեցիներում կատարված ահաբ...

10 апреля заседание НС не состоялось из-за отсутствия кворума. В 12:00 часов соответствующее число депутатов не зарегистрировано. В соответствии с законом “Регламент НС” регистрация депутатов продолжалась 3 часа, в течение которых необходимого количества депутатов также не было зарегистрировано.Вице...
10.04.2017
Телеграмма соболезнования Г.Саакяна председателю Палаты представителей АРЕ
Председатель НС Г.Саакян выразил соболезнование председателю Палаты представителей Арабской Республики Египет (АРЕ) Али Абдeль aль-Сайед Ахмеду. В послании, в частности, отмечено:“Ваше Превосходительство,с болью и возмущением узнали о террористических актах в церквах Мар Гргес и Св.Маркос в Александ...