Ազգային ժողովի ապրիլի 10-ի նիստը չի կայացել քվորումի բացակայության պատճառով: Ժամը 12:00-ին համապատասխան թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի համաձայն՝ պատգամավորների գրանցումը շարունակվել է 3 ժամ, որի ընթացքում եւս անհրաժեշտ թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շ...
10.04.2017
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցել է Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Ալի Աբդ Ալ-Աալ Սայեդ Ահմեդին: Ցավակցական ուղերձում մասնավորապես ասված է.«Ձերդ գերազանցություն, ցավով ու ցասումով տեղեկացանք Մար Գրգես եւ Ալեքսանդրիայի Սուրբ Մարկոս եկեղեցիներում կատարված ահաբ...

The April 10 sitting of the National Assembly was not held because of lack of a quorum. By 12:00 appropriate number of deputies was not registered. Under the NA Rules of Procedure, the deputies’ registration continued for 3 hours, during which necessary number of deputies was not registered. The NA ...
10.04.2017
Galust Sahakyan Sends His Condolences to the Speaker of the House of Representatives of the Arab Republic of Egypt
The RA NA Speaker Galust Sahakyan sent his condolences to the Speaker of the House of Representatives of the Arab Republic of Egypt Ali Abdel Aal Sayyed Ahmed. The condolence message particularly reads:“Your Excellency,We learnt with pain and wreath about the terrorist acts committed in Mar Gerges a...