ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն ապրիլի 13-ին ընդունել է Նորվեգիայի Թագավորությունից Հայաստան ժամանած «Լիդերհորն» երգչախմբի անդամներին: Նշենք, որ խումբը Հայաստան է եկել հարգելու 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը եւ հայերին հաղորդակից դարձնելու նորվեգական հոգեւոր երաժշտությանը: Նր...
Քվորումի բացակայության պատճառով Ազգային ժողովի ապրիլի 13-ի նիստը չի կայացել: Ժամը 12:00-ին համապատասխան թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: «ԱԺ կանոնակարգ» օրենքի համաձայն՝ պատգամավորների գրանցումը շարունակվել է 3 ժամ, որի ընթացքում եւս անհրաժեշտ թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: ...
Լրատվամիջոցների հարգելի ներկայացուցիչներ, խորհրդարանական խմբակցությունների՝ ապրիլի 14-ին կայանալիք ճեպազրույցները տեղի կունենան հետեւյալ ժամերին` ՀԱԿ խմբակցություն 11:10 ՀՀԿ խմբակցություն 11:30: ...

On April 13, the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov received the members of Lyderhorn Choir, who arrived in Armenia from the Kingdom of Norway. Let us note that the Choir came to Armenia to honour the memory of 1915 Armenian Genocide and introduce the Armenians to the Norwegian spiritual music....
The April 13 sitting of the National Assembly was not held because of lack of a quorum. At 12:00 appropriate number of deputies was not registered. Under the NA Rules of Procedure, the deputies’ registration continued for 3 hours, during which necessary number of deputies was not registered. ...