Կառավարությունն առաջարկում է փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարել «Հանրագրերի մասին» ՀՀ օրենքում: Նախաձեռնությունն առաջին ընթերցմամբ քննարկվեց փետրվարի 11-ի նիստում: ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Վահե Դանիելյանի խոսքով՝ հստակեցվում են «կոլեկտիվ», «կրկնակի» եւ «էլեկտրոնային հարթակի միջոցով ներ...
Պատգամավորներ Արտակ Մանուկյանն ու Բաբկեն Թունյանն առաջարկում են փոփոխություններ կատարել «Ավանդների ներգրավման մասին» օրենքում եւ տուգանել բանկերին խախտումների դեպքում: 365  օրվա ընթացքում առաջին անգամ կատարված խախտման համար նախատեսվում է գանձել մինչեւ 500 հազար դրամ, բայց ոչ պակաս, քան 300 հազա...

11 февраля на заседании НС обсуждены в первом чтении предложенные правительством пакеты проектов о внесении изменений и дополнений в законы РА «О петициях»,  «О торговле и услугах»,  «О профилактике ВИЧ-инфекции», «О публичных торгах»,   «Об Общественном совете»,  Уголовный ...
Депутаты А.Манукян и Б.Тунян предлагают внести изменения в закон «О привлечении вкладов» и оштрафовать банки в случае нарушений. Планируется за первое в течение  365 дней нарушение взимать до 500 тыс. драмов, но не менее 300 тыс. В случае повторного нарушения за тот же период будет взыскано до ...