Քննարկվեցին Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցության խորացման հարցերը
Մայիսի 23-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Ռոբերտ Սիմոնսի գլխավորած պատվիրակությանը:Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ՆԱՏՕ-ի եւ Հայաստանի համագործակցության խնդիրները  Անհատական գործակցության գործողությունների ծրագրի`  ԱԳԳԾ-ի շրջանակ...
23.05.2006
Խորհրդարանում քննարկվեցին քաղաքական եւ տնտեսական կարեւոր նշանակություն ունեցող համաձայնագրեր եւ օրինագծեր
Ազգային ժողովի մայիսի 23-ի նիստում խորհրդարանի փոխնախագահ Տիգրան Թորոսյանը տեղեկացրեց, որ համամասնական ընտրակարգով ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր է դարձելԳեղամ Մանուկյանը. Լեւոն Մկրտչյանի` գործադիր իշխանությունում աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ խմբակցությունում կար մեկթափուր տեղ:Նիստում պատգամավորներ...

Обсуждены вопросы углубления сотрудничества Армения-НАТО
23 мая Заместитель Председателя НС РА Тигран Торорсян принял делегацию, возглавляемую Специальным представителем Генерального скретаря НАТО Робертом Симонсом. В ходе встречи были обсуждены вопросы сотрудничества между НАТО и Арменией в рамках Программы действий индивидуального партнерства (ПДИП). За...
В парламенте обсуждены имеющие важное политическое и экономическое значение соглашения и законопроекты
На заседании НС 23 мая  вице-спикер парламента Т.Торосян сообщил, что по пропорциональной избирательной системе депутатом фракции АРФД стал Гегам Манукян – в связи с переходом Л.Мкртчяна на работу в исполнительной власти во фракции было одно вакантное место.На заседании депутаты голосованием пр...