ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղարը հանդիպել է Թվինինգ ծրագրի հունական կողմի ղեկավար Էլենի Կանելոպուլուի գլխավորած պատվիրակության հետ
ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանը սեպտեմբերի 29-ին հանդիպել է ԵՄ-ի կողմից ֆինանսավորվող «ՀՀ Ազգային ժողովի կարողությունների ուժեղացում` Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վերահսկողության ու կիրարկման հետագա աջակցության համար» Թվինինգ ծրագրի հունական կող...
Աշակերտները ճանաչողական այցով եղել են Ազգային Ժողովում
Սեպտեմբերի 29-ն առանձնահատուկ  օր էր Երեւանի  Գառնիկ  Ադդարյանի  անվան  թիվ  133 հիմնական  դպրոցի  աշակերտների համար: Դպրոցականներն իրենց  օրը սկսել են ոչ թե դասարանում, այլ ՀՀ Ազգային ժողովում: «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում նրանց հետ «Բաց դաս» ...
ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանի նախաձեռնությամբ սեպտեմբերի 29-ին տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում «Արցախցիների իրավունքների, օկուպացված շրջանների տեղահանված բնակիչների իրավունքների վերաբերյալ» թեմայով: Քննարկմանը մասնակ...
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը քննարկել է հարկային բնագավառը կարգավորող օրինագծեր
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում ՀՀ ՊԵԿ նախագահ Ռուստամ Բադասյանը քննարկման է ներկայացրել  «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» նախագիծը, որի հիմնական նպատակը ՀՀ հարկային օրենսգրքով  «էլեկտրոնային ծառայություն» հասկացության սահմանման հստա...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Վահագն Ալեքսանյանի նախաձեռնությամբ սեպտեմբերի 29-ին խորհրդարան էին այցելել Արցախյան 44-օրյա պատերազմում վիրավորում ստացած եւ հաշմանդամություն ձեռք բերած զինծառայողներ: Հանդիպմանը մասնակցել են ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, ...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վահե Հակոբյանի նախագահությամբ սեպտեմբերի 29-ին հրավիրած նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկել է Կառավարության «ՀՀ հարկային օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» օրինագիծը, որը  նպատակ ունի փոխելու հիփոթեքային վարկի սպասարկման համար վճարված տոկոսագումարնե...

Руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС встретился с делегацией во главе с руководителем греческой стороны программы Twinning Элени Канелопулу 29 сентября руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС В.Нарибекян встретился с финансируемой ЕС делегацией во главе с Элени Канелопулу, руководителем греческой стороны программы Twinning «Укрепление потенциала НС» по дальнейшему содействию надзору и выполнению Соглашения о всеобъемл...
Школьники – в НС 29 сентября был особенным днем для учащихся Ереванской основной школы N133 имени Г.Аддаряна. Школьники начали свой день не в классе, а в Национальном Собрании РА.В рамках программы «Открытые двери» член фракции «Гражданский договор» А.Акопян провела с ними «Открытый урок». Депутат пред...
Рабочее обсуждение по инициативе Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам 29 сентября по инициативе председателя Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам Т.Товмасян состоялась рабочая дискуссия на тему «Права арцахцев, права вынужденных переселенцев из оккупированных территорий».В дискуссии принял участие постоянный представитель Республики А...
Постоянная комиссия НС по экономическим вопросам обсудила законопроекты по налоговой сфере На заседании Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам председатель Комитета государственных доходов (КГД) РА Р.Бадасян представил на обсуждение проект о внесении изменений и дополнений в Налоговый кодекс РА, основной целью которого является уточнение в кодексе определения «электронной услуги...
Проблемы военнослужащих с инвалидностью – в центре внимания парламентариев 29 сентября по инициативе члена Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности В.Алексаняна парламент посетили военнослужащие, ставшие инвалидами в ходе 44-дневной Арцахской войны.В заседании приняли участие председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культур...
Постоянная комиссия НС по экономическим вопросам обсуждает законодательные инициативы в сфере налогообложения и оценки недвижимости 29 сентября Постоянная комиссия НС по экономическим вопросам под председательством В.Акопяна обсудила предложенный правительством пакет проектов o внесении изменений в Налоговый кодекс РА, в закон «О деятельности по оценке недвижимости» и смежные документы.По повестке заседания обстоятельно и аргуме... |