Սեպտեմբերի 30-ին ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արման Եղոյանը հանձնաժողովի ներկայացուցիչների հետ ընդունել է «ՀՀ Ազգային ժողովի կարողությունների ուժեղացում` Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վերահսկողության ու կիրարկման հետագա աջակցության համար» ԵՄ-...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն այսօր հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ: Կարեւորվել է պետության համար պատասխանատու եւ դժվարին այս ժամանակաշրջանում Ազգային ժողովի գործունեությունը, որը նպաստելու է մեր երկրի առջեւ ծառացած մարտահրավերների ու խնդիրների լու...
ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները հանդիպել են արհմիության ներկայացուցիչների հետ
Սեպտեմբերի 30-ին ՀՀ ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները հանդիպել են Հայաստանի բանկերի եւ ֆինանսավարկային կազմակերպությունների աշխատողների արհեստակցական կազմակերպությունների ճյուղային հանրապետական միության նախագահ Լաուրա Հակոբյանի եւ ՀՀ վարկային կազմակերպությունների միու...
Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է ՀՀ-ում Պերուի արտակարգ եւ լիազոր դեսպանին
Սեպտեմբերի 30-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է ՀՀ-ում Պերուի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան (նստավայրը` Մոսկվա) Խուան Խեներո Դել Կամպո Ռոդրիգեսին: Ողջունելով դեսպանին` Ազգային ժողովի նախագահը շնորհավորել է նրան Հայաստանի Հանրապետությունում Պերուի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դե...
Եվրոպական միության կողմից ֆինանսավորվող «ՀՀ Ազգային ժողովի կարողությունների ուժեղացում` Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի վերահսկողության ու կիրարկման հետագա աջակցության համար» Թվինինգ ծրագրի հունական կողմի ղեկավար Էլենի Կանելոպուլուի գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 30-ին ա...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը սեպտեմբերի 30-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին: Հակոբ Արշակյանը շնորհավորել է դեսպանին՝ Ռուսաստանում  անցկացված  խորհրդարանական ընտրությունների կապակցությամբ՝ կարեւորելով ազատ...
ՀՀ ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հերիքնազ Տիգրանյանը, հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Թադեւոս Ավետիսյանը եւ հանձնաժողովի անդամ Լիլիթ Ստեփանյանը սեպտեմբերի 30-ին հանդիպել են «Արկադի Տեր-Թադեւոսյանի անվան Քաղաքացիական խորհուրդ» հասարակական կազմակերպության անդամների հետ՝...

Постоянная комиссия НС по вопросам европейской интеграции приняла делегацию парламента Греции 30 сентября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции А.Егоян принял делегацию парламента Греции, находящуюся в Армении в рамках финансируемой ЕС программы Twinning «Укрепление потенциала НС: дальнейшее содействие надзору и выполнению Соглашения о всеобъемлющем и р...
Председатель НС А.Симонян встретился с Президентом РА А.Саркисяном Председатель НС А.Симонян встретился сегодня с Президентом РА А.Саркисяном.Подчеркнута деятельность НС в этот ответственный и сложный для государства период, способствующая решению стоящих перед Арменией вызовов и проблем.Согласившись с тем, что НС отведена весомая роль в парламентской системе правл...
Профсоюзные вопросы обсуждены с председателем постоянной комиссии НС 30 сентября председатель Постоянной комиссии НС по труду и социальным вопросам Э.Тигранян встретилась с председателем Республиканского союза профсоюзов работников банков и финансово-кредитных организаций Армении Л.Акопян и исполнительным директором Союза кредитных организаций РА Х.Керобяном. Во встр...
А.Симонян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Перу в РА 30 сентября Председатель НС А.Симонян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Перу в РА (резиденция в Москве) Хуана Хеннеро Дель Кампо Родригеса.Приветствуя посла, спикер парламента поздравил его с назначением Чрезвычайным и Полномочным послом Республики Перу в РА, пожелав успехов в реализуемых пр...
Представители парламента Греции посетили мемориал в Цицернакаберде 30 сентября делегация во главе с Элени Канелопулу, руководителем греческой стороны финансируемой ЕС программы Twinning «Укрепление потенциала НС: содействие надзору и выполнению Соглашения о всеобъемлющем и расширенном партнерстве», посетила мемориал в Цицернакаберде.Делегацию, находящуюся в А...
Вице-спикер НС А.Аршакян принял посла РФ в РА С.Копыркина 30 сентября вице-спикер НС А.Аршакян принял Чрезвычайного и Полномочного посла РФ в РА С.Копыркина.А.Аршакян поздравил посла с парламентскими выборами в России, подчеркнув положительное влияние свободных и прозрачных выборов на развитие государства.В ходе встречи говорилось о мирном урегулировании Н...
Рабочие дебаты с членами «Гражданского совета им. А.Тер-Тадевосяна» 30 сентября председатель Постоянной комиссии НС по труду и социальным вопросам Э.Тигранян и зампредседателя комиссии Т.Аветисян встретились с членами общественной организации (ОО ) «Гражданский совет им. А.Тер-Тадевосяна».Председатель ОО, доктор экономических наук, профессор Т.Манасерян представил о... |