«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ծրագրի (2021-2026 թթ.) 2022 թվականի կատարման ընթացքի եւ արդյունքների մասին» զեկույցի քննարկման ժամանակ` ԱԺ ապրիլի 20-ի արտահերթ նիստում ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն արտահերթ ելույթ է ունեցել: Խորհրդարանի նախագահն արձագանքել  է պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանի ե...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը, Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Տիգրան Աբրահամյանը, Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Հովիկ Աղազարյանը, Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Վաղարշակ Հակոբյանը, անդամ...
Ազգային ժողովն ապրիլի 20-ին շարունակել է արտահերթ նիստում քննարկել «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ծրագրի (2021-2026 թթ.) 2022 թվականի կատարման ընթացքի եւ արդյունքների մասին» զեկույցը: ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը պատասխանել է պատգամավորների հարցերին,...

During the debate of the report on the implementation process and results of the Government Programme of the Republic of Armenia (2021-2026) for 2022, the NA President Alen Simonyan delivered an extraordinary speech at the NA extraordinary sitting on April 20.The Speaker of Parliament responded to t...
On April 20, the RA NA Vice President Hakob Arshakyan, the member of the Standing Committee on Defense and Security Tigran Abrahamyan, the member of the Standing Committee on Economic Affairs Hovik Aghazaryan, the Deputy Chair of the Standing Committee on Regional and Eurasian Integration Vagharshak...
On April 20, the National Assembly continued to debate the report on the process and results of the implementation of the Government Programme of the Republic of Armenia (2021-2026) for 2022 at the extraordinary sitting.The RA Minister of Territorial Administration and Infrastructure Gnel Sanosyan r...