«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ծրագրի (2021-2026 թթ.) 2022 թվականի կատարման ընթացքի եւ արդյունքների մասին» զեկույցի քննարկման ժամանակ` ԱԺ ապրիլի 20-ի արտահերթ նիստում ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն արտահերթ ելույթ է ունեցել: Խորհրդարանի նախագահն արձագանքել  է պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանի ե...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը, Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Տիգրան Աբրահամյանը, Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Հովիկ Աղազարյանը, Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Վաղարշակ Հակոբյանը, անդամ...
Ազգային ժողովն ապրիլի 20-ին շարունակել է արտահերթ նիստում քննարկել «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության ծրագրի (2021-2026 թթ.) 2022 թվականի կատարման ընթացքի եւ արդյունքների մասին» զեկույցը: ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը պատասխանել է պատգամավորների հարցերին,...

А.Симонян: “Оппозиция вернулась со своей повесткой дня, но у нее нет повестки” 20 апреля в ходе обсуждения на внеочередном заседании НС доклада “О ходе и итогах исполнения в 2022 г. программы Правительства РА (2021-2026)” вне очереди выступил Председатель НС А.Симонян.Спикер парламента отреагировал на произошедший 20 апреля инцидент в зале заседаний НС после выступления депута...
Депутаты НС приняли участие в совместном внеочередном онлайн-заседании постоянных комиссий ПА ОДКБ 20 апреля вице-спикер НС А.Аршакян, член Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности Т.Абрамян, член Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам О.Агазарян, заместитель председателя Постоянной комиссии НС по вопросам региональной и евразийской интеграции В.Акопян, члены А.Сандыков...
Парламент продолжил обсуждение хода и итогов исполнения программы Правительства в 2022 г. 20 апреля Национальное Собрание продолжило обсуждение на внеочередном заседании доклада “О ходе и итогах исполнения в 2022 г. программы Правительства РА (2021-2026)”.По повестке обстоятельно и аргументированно выступил министр территориального управления и инфраструктур Г.Саносян, представив д... |