Հոկտեմբերի 15-18-ը Ժնեւում ընթանում է Միջխորհրդարանական միության գլխավոր քարտուղարների ասոցիացիայի նստաշրջանը, որին մասնակցում է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը: Նստաշրջանի օրակարգում ընդգրկված են խորհրդարանների գործունեության թափանցիկության ապահովմանը, աշխատակազմերում ժա...
Արա Բաբլոյանն աշխատանքային հանդիպում է ունեցել Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը Մոսկվայում հոկտեմբերի 12-ին աշխատանքային հանդիպում է ունեցել ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի հետ: Քննարկվել են միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացմանն առնչվող հարցեր: ...

On October 15-18, the session of the Association of Secretaries General of Parliaments (ASGP) of the Inter-Parliamentary Union is held in Geneva, where the RA NA Chief of Staff-Secretary General Ara Saghatelyan takes part.The issues concerning the provision of transparency of the activity of the par...
Ara Babloyan Has a Working Meeting with Vyacheslav Volodin
On October 12, the RA NA Speaker Ara Babloyan had a working visit with the Speaker of the RF State Duma of Federal Assembly Vyacheslav Volodin in Moscow.Issues concerning the development of the inter-parliamentary relations were discussed....