«ՆԱՏՕ-ի ընդունած քաղաքական փաստաթղթերում ԼՂ հակամարտությանը վերաբերող դիրքորոշումները պետք է ամբողջությամբ արտացոլեն ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերը». Արմեն Աշոտյան
Նոյեմբերի 30-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանն ընդունել է Հարավային Կովկասում ՆԱՏՕ-ի կապի գծով գրասենյակի ղեկավարի տեղակալ Ռոզարիա Պուլյիզիին: Ողջունելով հյուրին ՀՀ Ազգային ժողովում` Արմեն Աշոտյանը կարեւորել է ՆԱՏՕ-Հայաստան գործակցությունը եւ այդ համատեք...
Նոյեմբերի 30-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովում տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում՝  ԵԱՏՄ մաքսային օրենսգրքով, իրավահարաբերությունները կարգավորող այլ միջազգային պայմանագրերով եւ ԵԱՏՄ մաքսային օրենսգրքով սահմանված կարգավորումների վերաբերյալ: ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ նախագահի տեղակալ Վախթանգ Մ...
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նիստերի անցկացման ժամանակացույց.ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողով՝ 30.11.2017, ժամը 11:00, 314 սենյակ ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժ...

Positions on NK Conflict in Political Documents Adopted by NATO Should Completely Reflect Efforts of OSCE Minsk Group Co-Chairs: Armen Ashotyan
On November 30, the Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Armen Ashotyan received the Deputy Head of the NATO Liaison Office in the South Caucasus Rosaria Puglisi. Welcoming the guest in the RA National Assembly, Armen Ashotyan has highlighted NATO-Armenia cooperation, and in...
On November 30, a working discussion on the regulations established by the EEU Customs Code, other international treaties regulating the legal relations and the EEU Customs Code was held at the RA NA Standing Committee on Economic Affairs. The Deputy Chairman of the State Revenue Committee adjunct t...