«ՆԱՏՕ-ի ընդունած քաղաքական փաստաթղթերում ԼՂ հակամարտությանը վերաբերող դիրքորոշումները պետք է ամբողջությամբ արտացոլեն ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ջանքերը». Արմեն Աշոտյան
Նոյեմբերի 30-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանն ընդունել է Հարավային Կովկասում ՆԱՏՕ-ի կապի գծով գրասենյակի ղեկավարի տեղակալ Ռոզարիա Պուլյիզիին: Ողջունելով հյուրին ՀՀ Ազգային ժողովում` Արմեն Աշոտյանը կարեւորել է ՆԱՏՕ-Հայաստան գործակցությունը եւ այդ համատեք...
Նոյեմբերի 30-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովում տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում՝  ԵԱՏՄ մաքսային օրենսգրքով, իրավահարաբերությունները կարգավորող այլ միջազգային պայմանագրերով եւ ԵԱՏՄ մաքսային օրենսգրքով սահմանված կարգավորումների վերաբերյալ: ՀՀ ԿԱ ՊԵԿ նախագահի տեղակալ Վախթանգ Մ...
ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նիստերի անցկացման ժամանակացույց.ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողով՝ 30.11.2017, ժամը 11:00, 314 սենյակ ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժ...

А.Ашотян: “В принятых политических документах НАТО позиции по НК-конфликту должны полностью отражать усилия сопредседателей МГ ОБСЕ”
30 ноября председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Ашотян принял заместителя руководителя Бюро НАТО по связи на Южном Кавказе Р.Пульизи.Приветствуя гостью в НС, А.Ашотян, подчеркнув важность взаимодействия НАТО – Армения и в этом контексте роль парламентской дипломатии, отметил, что в...
30 ноября состоялись заседания постоянных комиссий НС по экономическим вопросам, по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта, по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы, по государственно-правовым вопросам и защите прав чело...