ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի շնորհավորական ուղերձը Ուսուցչի օրվա կապակցությամբ
Սիրելի ուսուցիչներ, շնորհավորում եմ ձեր տոնը, ցանկանում եմ, որ  ազգանվեր ու աստվածահաճո այն գործը, որ  կատարում  եք ամենօրյա տքնաջան աշխատանքով,  նվիրումով ու սիրով, ձեր աշակերտները  երախտագիտությամբ ու գնահատանքով փոխհատուցեն: Թող իրականանան աշակերտների հետ կապված ձեր թաքուն իղձերն ու նպատակները,   ձեր փոխանցած  գիտելիքն ու սերը  նրանց կյանքի ուղեկիցը դառնան եւ ձեր սրտերը գոհունակությամբ լցվեն: Ես համոզված եմ` այդ դեպքում երջանիկ կլինեք:
Ինչ խոսք, ազգապահպանման, սերնդի զարգացման ու դաստիարակության գործում ամենամեծը ուսուցչի վաստակն է: Որպեսզի խոսքերս ընդհանրական բնույթ չունենան, ասեմ,որ ուսուցչի հսկայական վաստակի ու դերի  ամենախոսուն փաստն այն է, որ բոլորը կրթության, հետեւաբար նաեւ ուսուցչի կարիք ունեն: Բոլորը ուսուցիչ ունեն, բայց բոլորը չէ, որ ուսուցիչ են:
Սիրելի ուսուցիչներ, ցանկանում եմ ձեզ առողջություն եւ  երջանկություն,  ձեր վեհ առաքելության գործում մաղթում եմ ձեզ անսահման  կորով ու նվիրում:
05.10.2010
Հոկտեմբերի 5-ին Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը եվ քվեարկությամբ ընդունեց նախորդ օրը քննարկված բոլոր օրինագծերը եվ միջազգային պայմանագրերը: Ուսուցչի միջազգային օրվա առթիվ հանրապետության ուսուցիչներին ջերմորեն շնորհավորեց եվ բարեմաղթանքներ հղեց ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:...

Поздравление Председателя НС О.Абраамяна к Дню учителя
Дорогие учителя! Поздравляю вас с праздником, желаю, чтобы патриотическое и богоугодное дело, которому преданно и с любовью служите каждодневным усердным трудом, было возмещено вашими учениками их признательностью и оценкой. Пусть исполнятся ваши заветные думы о своих питомцах, а переданные вами знания и любовь станут спутниками их жизни и наполнят ваши сердца ликованием. Уверен – в этом случае будете счастливы.
Безусловно, в деле сохранения нации, развития и воспитания поколения самая большая заслуга – именно учителя. Чтобы мои слова не прозвучали отвлеченно, скажу: самым красноречивым фактом колоссальной заслуги и роли учителя является всеобщая потребность в образовании, следовательно также в учителе. Учителя есть у всех, но не все являются учителями.
Дорогие учителя, желаю вам здоровья и счастья, безграничной энергии  и верности вашей высокой миссии!
НС РА продолжило работу четырехдневных заседаний
5 октября Национальное Собрание  РА продолжило работу четырехдневных заседаний и приняло голосованием все обсуждавшиеся в предыдущий день законопроекты и международные договоры.В связи с Днем учителя Председатель НС Овик Абраамян тепло поздравил и пожелал успехов педагогам республики. Зате...