Ավարտվեցին «ՀՀ 2011թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի քննարկումները ԱԺ մշտական հանձնաժողովներում
Հոկտեմբերի 23-ին Վարդան Այվազյանի եւ Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ տեղի ունեցավ ՀՀ Ազգային ժողովի տնտեսական հարցերի ու  ֆինանսավարկային եւ բյուջետային  հարցերի մշտական հանձնաժողովների hամատեղ նիստը` քննարկելու «ՀՀ 2011թ. պետական բյուջեի մասին»  ՀՀ օրենքի նախագծում նախատեսված  ար...
Հոկտեմբերի 23-ին  ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց  Եվրախորհրդարանի պատգամավորներ,    Եվրանեսթ ԽՎ-ի փոխնախագահ, Սեւծովյան տարածաշրջանի հարցերով զեկուցող Տրայան Ունգուրյանուին, Հայաստանի հարցերով ստվերային զեկուցող Անդրեյ Կովաչեւին եւ Լյուքսեմբուրգում ՀՀ պ...

Завершились дебаты по проекту закона “О Государственном бюджете РА на 2011 г.” в постоянных комиссиях НС
23 октября под председательством В.Айвазяна и Г.Минасяна состоялось совместное заседание постоянных комиссий НС по экономическим вопросам и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам – для обсуждения предусмотренного проектом закона “О Государственном бюджете РА на 2011 г.” финансирования промышлен...
23 октября Председатель НС Овик Абраамян принял  депутатов Европарламента, вице-президента Парламентской Ассамблеи Евронеста, докладчика по вопросам Черноморского региона Траяна Унгуряну, докладчика по делам Армении  Андрея Ковачева и почетного консула РА в Люксембурге  Франка Энгеля,...