ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը մասնակցեց Հայաստանում տնտեսագիտական բարձրագույն կրթության 90 եւ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի 80-ամյակներին նվիրված հանդիսավոր նիստին
Հոկտեմբերի 21-ին  Ալ. Սպենդիարյանի անվան ազգային օպերայի եւ բալետի պետական ակադեմիական թատրոնում նշվեցին Հայաստանում տնտեսագիտական բարձրագույն կրթության 90 եւ Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի 80-ամյակները: Հանդիսավոր նիստին  ներկա էին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ, Հայաստանի պետական...
Հոկտեմբերի 21-ին տեղի ունեցան ԱԺ մշտական հանձնաժողովների նիստերը:Տեղի ունեցավ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը` Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ: «Դատական ծառայության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» կառավարության հեղինակած օրենքի նախագիծը քննարկվեց ...
Հոկտեմբերի 21-ին շարունակվեցին 2011 թվականի ՀՀ պետական բյուջեի նախագծի քննարկումները ՀՀ ԱԺ  սոցիալական հարցերի եւ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում: Նիստը նախագահում էին հանձնաժողովների նախագահներ Հակոբ Հակոբյանը եւ Գագիկ Մինասյանը: Քննարկմանը մասնակ...
Հոկտեմբերի 21-ին ՀՀԿ խմբակցության անդամ Ռաֆիկ Գրիգորյանը, ԲՀԿ խմբակցության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանը եւ ՕԵԿ խմբակցության քարտուղար Արծրունի Աղաջանյանը Ազգային ժողովում հանդիպեցին Եվրոպայի խորհրդի Գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդի հետ: Նաիրա Զոհրաբյանը պարոն Յագլանդի խնդրանքով ներկայացրեց ԵԽԽՎ վերջին ...
Հոկտեմբերի 21-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Եվրոպայի խորհրդի Գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդին: Ողջունելով ԵԽ Գլխավոր քարտուղարին` Հովիկ Աբրահամյանը բարձր գնահատեց նրա այցը Հայաստան  եւ նրա մասնակցությունը Եվրոպայի խորհրդի «Հանուն ժողովրդավարության ապագայի» ֆորումին: ԱԺ նախագահ...

RA National Assembly President, Chairman of the Council of the Armenian State University of Economics Hovik Abrahamyan Takes Part in the Solemn Sitting Dedicated to the 90th Anniversary of the Economic Higher Education in Armenia and 80th Anniversary of the Armenian State University of Economics
On October 21 at Al. Spendiarian State National Opera and Ballet Academic Theatre the 90th Anniversary of the Economic Higher Education in Armenia and the 80th Anniversary of the Armenian State University of Economics (ASUE) were marked. The President of RA National Assembly, the Chairman of the Cou...
On October 21 the RPA faction member Rafik Grigoryan, PAP faction member Naira Zohrabyan and Country of Law faction secretary Artsruni Aghajanyan met with the Secretary General of the Council of Europe Thorbjørn Jagland in the National Assembly.Naira Zohrabyan presented the steps taken by RA authori...
On October 21 RA NA President Hovik Abrahamyan received the Secretary General of the Council of Europe Thorbjørn Jagland.Greeting the CoE Secretary General Hovik Abrahamyan highly assessed his visit to Armenia and his participation in the Forum For the Future of Democracy of the Council of Europe. T...