Հոկտեմբերի 25-ին ԱԺ կանաչ սրահում բացվեց հայ  գեղանկարիչ Էդվարդ Սասունի անհատական ցուցահանդեսը:
Էդվարդ Սասունը, ում համար տարին հոբելյանական է` լրանում է նրա  55-ամյակը, ծնվել է Թալինի շրջանի Շղարշիկ գյուղում, մտավորականների ընտանիքում: Ավարտել է ԵՊՀ-ի տնտեսագիտական կիբեռնետիկայի ֆակուլտետը, այնուհետեւ` Լենինգրադի Ռեպինի անվան գեղարվեստի ակադեմիան:
Գեղանկարիչ Էդվարդ Սասունը  երկար տարիներ ապրել եւ ստեղծագործել է Թաիլանդում, անհատական բազմաթիվ ցուցահանդեսներ ունեցել հարավասիական երկրներում եւ Ժնեւում: Նա ՌԴ նկարիչների միության անդամ է:
-Էդվարդ Սասունի գեղանկարչական աշխատանքները  բազմաժանր են եւ ունեն տարբեր թեմատիկ ուղղվածություն, ողողված են արեւելյան ջերմությամբ,-ներկայացնելով նկարչին, ասաց պատգամավոր Կարինե Աճեմյանը:
Իր խոսքում Էդվարդ Սասունը շնորհավորեց հայ ժողովրդին` վերակառուցված ԱԺ նիստերի դահլիճի բացման առթիվ եւ շնորհակալություն հայտնեց իր անհատական ցուցահանդեսը խորհրդարանում կազմակերպելու համար, ինչը ոգեւորում է եւ տալիս ստեղծագործելու  նոր եռանդ եւ ներշնչանք:
Հոկտեմբերի 25-ին Ազգային ժողովի հերթական քառօրյա նիստն սկսվեց նստաշրջանի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգերի  հաստատումով, որից հետո ԱԺ պատգամավորները քվեարկությամբ ընդունեցին նախորդ քառօրյայի վերջին նիստում քննարկված 13 օրինագծեր եւ վավերացրին 7 միջազգային պայմանագրեր: ԱԺ պատգամավորները քննարկեցին ն...
Հոկտեմբերի 25-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Դավիթ Հարությունյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցումով քննարկվեց «ՀՀ վարչական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ «ՀՀ դատական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին...

25 октября в Зеленом фойе Национального Собрания открылась персональная выставка армянского живописца Эдварда Сасуна.
Эдвард Сасун -  55-летний уроженец села Шхаршик Талинского района Армении, выпускник факультета технической кибернетики Ереванского политехнического института, а также Художественой академии им. Репина   в Ленинграде.
Живописец  долгие годы работал и творил  в Таиланде, имел множество персональных выставок в странах Юго-Восточной Азии и в Женеве. Он – член Союза художников РФ.
На открытии экспозиции выступили депутат К.Аджемян, отметившая самобытность творчества художника, и сам Э.Сасун, поздравивший парламентариев с открытием обновленного зала заседаний НС и поблагодаривший за организацию его персональной выставки в стенах парламента, что наполняет его творческой энергией и вдохновляет  на создание все новых произведений.
25 октября очередное четырехдневное заседание НС началось с утверждения повесток дня сессии и четырехдневных заседаний, после чего депутаты парламента голосованием приняли обсужденные на последнем заседании предшествовавшей четырехдневки 13 законопроектов и ратифицировали 7 международных договоров....
25 октября на заседании Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам под председательством Д.Арутюняна  в первом чтении обсуждался предложенный правительством законодательный пакет о внесении поправок  в Административно-процессуальный и Судебный кодексы РА. Законодательный па...