Հոկտեմբերի 25-ին ԱԺ կանաչ սրահում բացվեց հայ  գեղանկարիչ Էդվարդ Սասունի անհատական ցուցահանդեսը:
Էդվարդ Սասունը, ում համար տարին հոբելյանական է` լրանում է նրա  55-ամյակը, ծնվել է Թալինի շրջանի Շղարշիկ գյուղում, մտավորականների ընտանիքում: Ավարտել է ԵՊՀ-ի տնտեսագիտական կիբեռնետիկայի ֆակուլտետը, այնուհետեւ` Լենինգրադի Ռեպինի անվան գեղարվեստի ակադեմիան:
Գեղանկարիչ Էդվարդ Սասունը  երկար տարիներ ապրել եւ ստեղծագործել է Թաիլանդում, անհատական բազմաթիվ ցուցահանդեսներ ունեցել հարավասիական երկրներում եւ Ժնեւում: Նա ՌԴ նկարիչների միության անդամ է:
-Էդվարդ Սասունի գեղանկարչական աշխատանքները  բազմաժանր են եւ ունեն տարբեր թեմատիկ ուղղվածություն, ողողված են արեւելյան ջերմությամբ,-ներկայացնելով նկարչին, ասաց պատգամավոր Կարինե Աճեմյանը:
Իր խոսքում Էդվարդ Սասունը շնորհավորեց հայ ժողովրդին` վերակառուցված ԱԺ նիստերի դահլիճի բացման առթիվ եւ շնորհակալություն հայտնեց իր անհատական ցուցահանդեսը խորհրդարանում կազմակերպելու համար, ինչը ոգեւորում է եւ տալիս ստեղծագործելու  նոր եռանդ եւ ներշնչանք:
Հոկտեմբերի 25-ին Ազգային ժողովի հերթական քառօրյա նիստն սկսվեց նստաշրջանի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգերի  հաստատումով, որից հետո ԱԺ պատգամավորները քվեարկությամբ ընդունեցին նախորդ քառօրյայի վերջին նիստում քննարկված 13 օրինագծեր եւ վավերացրին 7 միջազգային պայմանագրեր: ԱԺ պատգամավորները քննարկեցին ն...
Հոկտեմբերի 25-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Դավիթ Հարությունյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցումով քննարկվեց «ՀՀ վարչական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ «ՀՀ դատական օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին...

On October 25 in the Green Hall of the National Assembly the personal exhibition of the Armenian painter Edvard Sasun opened.
For Edvard Sasun this year is jubilee, he will be 55. He was born in the village of Shgharshik of Talin region in the family of intellectuals. He has graduated from the Faculty of Economical Cybernetics at the Yerevan State University, later the Repin Academy of Painting, Sculpture and Architecture in Leneingrad.
The painter Edvard Sasun for many years has lived and worked in Thailand. He had numerous personal exhibitions in South Asian countries and in Geneva. He is a member of the Painters' Union of the Russian Federation.
“Edvard Sasun’s paintings are of different genres, and they have different thematic direction. They are full of eastern warmth, representing the painter,” the deputy Karine Achemyan said.
In his word Edvard Sasun congratulated the Armenian people on the occasion of the opening of the NA session hall and expressed his gratitude for organizing his personal exhibition in the parliament, which inspires him and gives him new fervour.
On October 25 the National Assembly began the four-day sittings with the approval of the agendas of the session and four-day sittings, after which the NA deputies by voting passed 13 bills, which were debated during the previous four-day sittings and ratified 7 international treaties. The NA deputie...
On October 25 at the sitting of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs presided over by Davit Harutyunyan the legislative package on Making Amendments and Addenda in RA Administrative Procedure Code and on Making Amendments and Addenda in RA Judicial Code was debated in the first readi...