ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը փետրվարի 18-ին հանդիպել է «Թրանսփարենսի Ինթերնեշնլ» կազմակերպության պաշտպանության եւ անվտանգության ծրագրի ներկայացուցիչների հետ:
Ողջունելով ծրագրի ներկայացուցիչներին՝ Կորյուն Նահապետյանն ընդգծել է պաշտպանության ոլորտում քաղաքացիական հասարակություն - խորհրդարան կապի ամրապնդման կարեւորությունն ու այդ համատեքստում ներկայացրել հանձնաժողովի կողմից կատարված եւ նախատեսված աշխատանքները: Հանձնաժողովի նախագահը կարեւորել է սահմանադրական փոփոխություններից հետո պաշտպանության եւ անվտանգության ոլորտներում նոր օրենսդրության ձեւավորման գործընթացը եւ խորհրդարանական վերահսկողության արդյունավետության բարձրացմանն ուղղված քայլերը:
Կողմերը քննարկել են նաեւ երկկողմ համագործակցության հեռանկարները եւ փոխադարձ հետաքրքություն ներկայացնող այլ հարցեր:

18 февраля председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян встретился с представителями программы по обороне и безопасности организации “Transparency International ”.
Приветствуя представителей программы, К.Нагапетян подчеркнул важность укрепления связи гражданское общество – парламент в оборонной сфере и в этом контексте представил проделанную и намеченную комиссией работу. Председатель комиссии особо выделил процесс формирования нового законодательства в области обороны и безопасности после конституционных изменений и шаги по повышению эффективности парламентского контроля.
Стороны обсудили также перспективы двустороннего сотрудничества и другие вопросы, представляющие взаимный интерес.
19 февраля, в 12:00 часов, по решению Председателя НС Г.Саакяна, согласно ст.70 Конституции РА, по инициативе Правительства РА будет созвано внеочередное заседание НС – по повестке дня инициатора. ...