Սարգիս Խանդանյանը մասնակցել է ԵԱՀԿ ԽՎ երիտասարդ պատգամավորների ցանցի հերթական հանդիպմանը
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Սարգիս Խանդանյանը մասնակցել է ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի երիտասարդ պատգամավորների ցանցի հերթական հանդիպմանը, որը տեղի է ունեցել հունիսի 2-3-ը՝ Անդորրայի խորհրդարանում: Քննարկվել են ԵԱՀԿ տարածաշրջանում քաղաքականությունների մշակման եւ իրականա...
Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Կառավարության նախաձեռնությամբ 2022 թվականի հունիսի 9-ին` ժամը 11:00-ին, ԱԺ նախագահի որոշմամբ կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: ...
2021թ. Էկոնոմիկայի նախարարության գյուղատնտեսական ծրագրերի համար ճշգրտված տարեկան բյուջեն կազմել է 26 մլրդ 216 մլն 114 հազար դրամ, կատարողականը եղել է 95,38 տոկոս: Այս մասին տեղեկացրել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ ...
2021 թ. նախարարությունն ընդհանուր առմամբ իրականացրել է 22 ծրագիր՝ 160 միջոցառմամբ: Դրանց իրականացման համար Կառավարությունը հատկացրել է 243 մլրդ դրամ: Ծախսային մասը կազմել է 201 մլրդ, ենթավարկերը՝ 42 մլրդ: Կատարողականը կազմել է 94,5 տոկոս: Այս մասին հայտնել է Տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքնե...
Ազգային ժողովի հունիսի 3-ի արտահերթ նիստում ժամը 16:00-ին համապատասխան թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը տեղեկացրել է, որ «ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 51-րդ հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն` գրանցումը շարունակվում է մինչեւ անհրաժեշտ թվով պատգամավորների գրանցվելը, բայց ոչ ա...
Հունիսի 3-ին ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում քննարկվել են 2021 թ. պետական բյուջեով հատկացված միջոցների ու իրականացված ծրագրերի կատարողականները տարածքային կառավ...
Հայաստանը բարձր է գնահատում Եվրոպական միության հետ համագործակցությունը: Այս մասին ասել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հունիսի 3-ին Հարավային Կովկասի եւ Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի գլխավորած պատվիրակության հետ հանդիպման ընթացքում: Հանդիպմանը ներկա է եղե...
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը հունիսի 3-ին գումարված նիստում որոշել է` հունիսի 8-ին` ժամը 11:00-ին, անցկացնել խորհրդարանական լսումներ` Հայաստանի Հանրապետության վարչատարածքային բաժանման մասին թեմայ...
2021 թ. Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարությունն իրականացրել է 17 ծրագիր, 123 միջոցառում: Փաստացի տարեկան ծախսը կազմել է 619 մլրդ 774,1 մլն դրամ, կատարողականը՝ 98,8 տոկոս: Այս մասին տեղեկացրել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բ...
Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Արցախի պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հունիսի 3-ին ընդունել է Արցախի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարար Անահիտ Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությանը: ՀՀ ԱԺ նախագահը ողջույնի խոսքում գոհունակություն է հայտնել Հայաստանի եւ Արցախի՝ կրթության եւ գիտության հարցերով զբաղվող համանման հան...
Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության ու Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստի ուղիղ հեռարձակումը:...
Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 12:00-ի արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը: ...
Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի ու Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում բյուջետային քննարկումների ուղիղ հեռարձակումը:...
ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ հունիսի 3-ին` ժամը 16:00-ին, ԱԺ նախագահի որոշմամբ կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` հետեւյալ օրակարգով: ...

Sargis Khandanyan Takes Part in Regular Meeting of the OSCE PA Young Parliamentarians’ Network
The deputy of the RA NA Civil Contract Faction Sargis Khandanyan took part in the regular meeting of the young parliamentarians’ network of the OSCE Parliamentary Assembly, which took place in Parliament of Andorra on June 2-3.Issues concerning and the role of the youth in the elaboration and implem...
In accordance with Article 100 of the Constitution of the Republic of Armenia and Article 41 of the Constitutional Law the Rules of Procedure of the National Assembly, on the initiative of the Government an extraordinary sitting of the National Assembly will be convened by the NA President’s decisio...
The adjusted annual budget was 26 billion 216 million 114.000 AMD for the agricultural programmes of the Ministry of Economy, the performance was 95.38%. On June 3, at the joint sitting of the RA NA Standing Committees on Territorial Administration Local Self-Government, Agriculture and Environment ...
In 2021, the Ministry, in general, implemented 22 programmes with 160 measures. The Government allocated 243 billion AMD for their implementation. The expenditure part was 201 billion AMD, the sub0credits – 42 billion AMD. The performance was 94.5%. The Minister of Territorial Administration and Inf...
Extraordinary Sitting of National Assembly is Not Held
At June 3 at 16:00 the extraordinary sitting of the National Assembly, relevant number of deputies were not registered.The NA President Alen Simonyan informed that pursuant to Article 51.4 of the constitutional law the NA Rules of Procedure, the registration continues until the registration of the n...
The performances of funds allocated from the state budget in 2021 and the implemented programs in the sphere of territorial administration, nature protection, environment, agriculture and a number of other spheres were discussed at the joint sitting of the RA NA Standing Committees on Territorial Ad...
Armenia highly appreciates the cooperation with the European Union. On June 3, the RA NA Vice President said about this during the meeting with the delegation led by the EU Special Representative for the South Caucasus and the Crisis in Georgia Toivo Klaar.The Head of the EU Delegation to the Republ...
Parliamentary Hearings To Be Held
At the sitting convened on June 3, the RA NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment made a decision to hold parliamentary hearings on administrative-territorial division of the Republic of Armenia on June 8, at 11:00.As the Committee Chai...
The Ministry of Labor and Social Affairs carried out 17 programs and 123 measures in 2021. The actual annual expenditure was 619 billion 774.1 million AMD, the performance – 98.8%. the RA Minister of Finance Tigran Khachatryan informed about this at the joint sitting of the NA Standing Committees on...
Alen Simonyan Receives Delegation of Artsakh
On June 3, the RA NA President Alen Simonyan received the delegation led by the Minister of Education, Science, Culture, and Sport Anahit Hakobyan of the Artsakh Republic (AR).Welcoming the Minister, the RA NA President expressed his gratitude for the close cooperation formed between the similar Com...
At the deputies’ initiative, under Article 100 of the RA Constitution and Article 41 of the constitutional law the Rules of Procedure of the National Assembly, on June 3 at 16:00 an extraordinary sitting will be convened by the NA President’s decision. ...