Սարգիս Խանդանյանը մասնակցել է ԵԱՀԿ ԽՎ երիտասարդ պատգամավորների ցանցի հերթական հանդիպմանը
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Սարգիս Խանդանյանը մասնակցել է ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի երիտասարդ պատգամավորների ցանցի հերթական հանդիպմանը, որը տեղի է ունեցել հունիսի 2-3-ը՝ Անդորրայի խորհրդարանում: Քննարկվել են ԵԱՀԿ տարածաշրջանում քաղաքականությունների մշակման եւ իրականա...
Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Կառավարության նախաձեռնությամբ 2022 թվականի հունիսի 9-ին` ժամը 11:00-ին, ԱԺ նախագահի որոշմամբ կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: ...
2021թ. Էկոնոմիկայի նախարարության գյուղատնտեսական ծրագրերի համար ճշգրտված տարեկան բյուջեն կազմել է 26 մլրդ 216 մլն 114 հազար դրամ, կատարողականը եղել է 95,38 տոկոս: Այս մասին տեղեկացրել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ ...
2021 թ. նախարարությունն ընդհանուր առմամբ իրականացրել է 22 ծրագիր՝ 160 միջոցառմամբ: Դրանց իրականացման համար Կառավարությունը հատկացրել է 243 մլրդ դրամ: Ծախսային մասը կազմել է 201 մլրդ, ենթավարկերը՝ 42 մլրդ: Կատարողականը կազմել է 94,5 տոկոս: Այս մասին հայտնել է Տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքնե...
Ազգային ժողովի հունիսի 3-ի արտահերթ նիստում ժամը 16:00-ին համապատասխան թվով պատգամավորներ չեն գրանցվել: ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը տեղեկացրել է, որ «ԱԺ կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 51-րդ հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն` գրանցումը շարունակվում է մինչեւ անհրաժեշտ թվով պատգամավորների գրանցվելը, բայց ոչ ա...
Հունիսի 3-ին ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում քննարկվել են 2021 թ. պետական բյուջեով հատկացված միջոցների ու իրականացված ծրագրերի կատարողականները տարածքային կառավ...
Հայաստանը բարձր է գնահատում Եվրոպական միության հետ համագործակցությունը: Այս մասին ասել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հունիսի 3-ին Հարավային Կովկասի եւ Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի գլխավորած պատվիրակության հետ հանդիպման ընթացքում: Հանդիպմանը ներկա է եղե...
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը հունիսի 3-ին գումարված նիստում որոշել է` հունիսի 8-ին` ժամը 11:00-ին, անցկացնել խորհրդարանական լսումներ` Հայաստանի Հանրապետության վարչատարածքային բաժանման մասին թեմայ...
2021 թ. Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարությունն իրականացրել է 17 ծրագիր, 123 միջոցառում: Փաստացի տարեկան ծախսը կազմել է 619 մլրդ 774,1 մլն դրամ, կատարողականը՝ 98,8 տոկոս: Այս մասին տեղեկացրել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բ...
Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Արցախի պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հունիսի 3-ին ընդունել է Արցախի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարար Անահիտ Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությանը: ՀՀ ԱԺ նախագահը ողջույնի խոսքում գոհունակություն է հայտնել Հայաստանի եւ Արցախի՝ կրթության եւ գիտության հարցերով զբաղվող համանման հան...
Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության ու Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստի ուղիղ հեռարձակումը:...
Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 12:00-ի արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը: ...
Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի ու Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում բյուջետային քննարկումների ուղիղ հեռարձակումը:...
ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ հունիսի 3-ին` ժամը 16:00-ին, ԱԺ նախագահի որոշմամբ կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ` հետեւյալ օրակարգով: ...

С.Ханданян на очередном заседании сети молодых депутатов ПА ОБСЕ
Депутат фракции НС "Гражданский договор" С.Ханданян принял участие в очередном заседании сети молодых депутатов ПА ОБСЕ, состоявшемся 2-3 июня в парламенте Андорры.Обсуждены важность, роль и участие молодежи в разработке и реализации политики в регионе ОБСЕ, представлена национальная молодежная поли...
В соответствии со ст.100 Конституции Республики Армения и ст.41 Конституционного закона “Регламент Национального Собрания”, по инициативе Правительства и решению Председателя НС 9 июня 2022 г., в 11:00 часов, состоится внеочередное заседание НС – по повестке дня инициатора....
Скорректированный годовой бюджет 2021 г. по сельскохозяйственным программам Минэкономики составил 26 млрд 216 млн 114 тыс драмов, исполнение 95,38%. Об этом сообщил министр экономики РА В.Керобян 3 июня на совместном заседании постоянных комиссий НС по вопросам территориального управления, местного ...
“В 2021 г. министерство реализовало в целом 22 программы, со 160 мероприятиями. На них правительством выделено 243 млрд драмов. Расходная часть составила 201 млрд, субкредиты – 42 млрд, эффективность - 94,5%”, - сообщил министр территориального управления и инфраструктур РА Г.Саносян на совместном з...
Не состоялось внеочередное заседание НС
3 июня в 16:00 часов на внеочередном заседании НС соответствующего количества депутатов зарегистрировано не было.Председатель НС А.Симонян сообщил, что согласно ч.4 ст.51 “Регламента НС” регистрация продолжается до тех пор, пока не будет зарегистрировано необходимое количество депутатов, но не более...
Представлены ассигнования на территориальное управление, сельское хозяйство, охрану природы и окружающей среды
3 июня на совместном заседании постоянных комиссий НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны окружающей среды и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам обсуждено исполнение госбюджета на 2021 г. по реализованным программам в территориальном...
“Армения высоко ценит сотрудничество с Европейским Союзом”, - отметил вице-спикер НС Р.Рубинян в ходе встречи 3 июня с делегацией во главе со спецпредставителем ЕС по Южному Кавказу и кризису в Грузии Тойво Клааром.На встрече присутствовала глава делегации Евросоюза в РА, посол ЕС Андреа Викторин.Ст...
3 июня на заседании Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны окружающей среды принято решение о проведении 8 июня, в 11:00 часов, парламентских слушаний по теме административно-территориального деления РА. Председатель коми...
В 2021 г. Министерство труда и социальных вопросов РА реализовало 17 программ и 123 мероприятия. Фактические годовые расходы составили 619 млрд 774,1 млн драмов, исполнение - 98,8%. Об этом 3 июня сообщил министр финансов РА Т.Хачатрян на совместном заседании постоянных комиссий НС по труду и социал...
А.Симонян принял делегацию Арцаха
3 июня Председатель НС А.Симонян принял делегацию во главе с министром образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах А.Акопян.В приветственном слове спикер НС выразил удовлетворение тесным сотрудничеством между Арменией и Арцахом, аналогичными комиссиями по образованию и науке. По А.Симонян...
Согласно ст.100 Конституции РА и ст.41 Конституционного закона "Регламент Национального Собрания", по инициативе депутатов НС и решению Председателя НС 3 июня, в 16:00 часов, созывается внеочередное заседание НС - по соответствующей повестке дня....