ԱԺ Հայաստան-Իրան բարեկամական խմբի անդամներն Իրանում են
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իրան բարեկամական խմբի ղեկավար Գեւորգ Պապոյանը, խմբի անդամներ Մարիամ Պողոսյանը, Նարեկ Բաբայանը եւ Ռուստամ Բաքոյանը հունիսի 16-ին Իրանում հանդիպել են ԻԻՀ Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամների հետ: Կողմերը բարձր են գնահատել երկու պետությունների բարեկամական հարաբերությունները, ...
Պաշտոնական այցով Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հունիսի 16-ին հանդիպել է ԻԻՀ արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանին: Ողջույնների փոխանակումից հետո կողմերը խոսել են մեր պետությունների միջեւ 30 տարվա դիվանագիտական հարաբերություններից, ինչը սկիզբ ...
Կարգավիճակն ինքնանպատակ չէ, եւ ԼՂ հակամարտության էությունը չպետք է մոռանալ. Արուսյակ Ջուլհակյան
Արցախյան հարցն ի սկզբանե եւ միշտ ՀՀ-ի կողմից դիտարկվել է որպես իրավունքի, անվտանգության հարց: Վարչապետն ասել է այն, ինչն ի սկզբանե միշտ եղել է հակամարտության հիմքում. մենք գնում ենք արցախահայության իրավունքների եւ անվտանգության պաշտպանության ուղղությամբ, եւ այդ համատեքստում մեզ համար կարգավիճակը պետ...

Члены группы дружбы Армения-Иран в ИРИ
16 июня руководитель парламентской группы дружбы Армения-Иран Г.Папоян, члены группы М.Погосян, Н.Бабаян, Р.Бакоян встретились с членами группы дружбы Иран-Армения  парламента ИРИ.Стороны высоко оценили дружественные отношения между двумя государствами, которые имеют вековую историю, сложились ...
16 июня Председатель НС А.Симонян, находящийся в Исламской Республике Иран (ИРИ) с официальным визитом, встретился с министром иностранных дел ИРИ Хосейном Амиром Абдуллахианом.После обмена приветствиями стороны коснулись 30-летия установления дипломатических отношений между странами, положивших нач...
А.Джулакян: “Статус – не самоцель, нельзя забывать суть НК-конфликта”
“Арцахский вопрос всегда рассматривался Республикой Армения как вопрос права и безопасности. Премьер-министр отметил, что изначально всегда было основой конфликта. Мы идем к защите прав и безопасности армян Арцаха, и в этом контексте статус для нас должен быть не целью, а средством”, - подчеркнула д...