ԱԺ Հայաստան-Իրան բարեկամական խմբի անդամներն Իրանում են
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իրան բարեկամական խմբի ղեկավար Գեւորգ Պապոյանը, խմբի անդամներ Մարիամ Պողոսյանը, Նարեկ Բաբայանը եւ Ռուստամ Բաքոյանը հունիսի 16-ին Իրանում հանդիպել են ԻԻՀ Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամների հետ: Կողմերը բարձր են գնահատել երկու պետությունների բարեկամական հարաբերությունները, ...
Պաշտոնական այցով Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հունիսի 16-ին հանդիպել է ԻԻՀ արտաքին գործերի նախարար Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանին: Ողջույնների փոխանակումից հետո կողմերը խոսել են մեր պետությունների միջեւ 30 տարվա դիվանագիտական հարաբերություններից, ինչը սկիզբ ...
Կարգավիճակն ինքնանպատակ չէ, եւ ԼՂ հակամարտության էությունը չպետք է մոռանալ. Արուսյակ Ջուլհակյան
Արցախյան հարցն ի սկզբանե եւ միշտ ՀՀ-ի կողմից դիտարկվել է որպես իրավունքի, անվտանգության հարց: Վարչապետն ասել է այն, ինչն ի սկզբանե միշտ եղել է հակամարտության հիմքում. մենք գնում ենք արցախահայության իրավունքների եւ անվտանգության պաշտպանության ուղղությամբ, եւ այդ համատեքստում մեզ համար կարգավիճակը պետ...

Members of NA Armenia-Iran Friendship Group are in Iran
On June 16, the Head of the RA NA Armenia-Iran Friendship Group Gevorg Papoyan, the members of the Group Mariam Poghosyan, Narek Babayan and Rustam Bakoyan met with the members of the IRI Majles Iran-Armenia Friendship Group.The sides highly appreciated the friendly relations of the two states, whic...
On June 16, the RA NA President Alen Simonyan being in the Islamic Republic of Iran (IRI) on an official visit met with the IRI Minister of Foreign Affairs Hossein Amir-Abdollahian.After the exchange of greetings, the sides spoke about 30-year diplomatic relations, which launched the development pro...
Status is Not End in Itself, and We Shall Not Forget the Essence of the NK Conflict: Arusyak Julhakyan
From the beginning and always the Artsakh issue has been observed by the Republic of Armenia as an issue of right and security. The prime Minister has said that what has always been on the basis of the conflict: we are going to the direction of the protection of rights and security of the Artsakh Ar...