ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանը հանդիպել է ապագա տնտեսագետների հետ
«Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հոկտեմբերի 4-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Միքայել Մելքումյանը հանդիպել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի Գյումրիի մասնաճյուղի ուսանողների եւ դասախոսների հետ։ ԱԺ նախագահի տեղակալը ուսանողներին ներկայացրել է խորհրդարանի կառուցվածքը, ծանոթացրել օրենսդրական գործուն...
Բաց դասը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը
Հոկտեմբերի 4-ին ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան այցելած ԵՊՀ ժուռնալիստիկայի ֆակուլտետի ուսանողների եւ դասախոսների հետ հանդիպել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը։ ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալի առաջարկով հանդիպումն ընթացել է հարցուպատասխանի ձեւաչափով։ Ապագա լրագրողների հարցերն առն...
ՀՀ Ազգային ժողովը հոկտեմբերի 4-ին շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունել նախորդ օրը քննարկված օրինագծերն ու համաձայնագիրը` բացառությամբ ՀՀ ԱԺ «Ելք» խմբակցության հեղինակած «Հայաստանի Հանրապետության մասով Եվրասիական տնտեսական միության պայմանագրի գործողությունը դադարեցնելու գ...
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանը եւ Չեխիայի խորհրդարանի Սենատի նախագահ Միլան Շտեխը հոկտեմբերի 4-ին ՀՀ Ազգային ժողովում հանդես են եկել ճեպազրույցով, որի ժամանակ ներկայացրել են պաշտոնական հանդիպման ընթացքում քննարկված հարցերի շրջանակը: Արա Բաբլոյանը նշել է, որ քննարկվել են երկու երկրների հետագա...
Ստացվել է 631 նամակ
«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն՝ ՀՀ ԱԺ քարտուղարության ընդհանուր բաժինը հրապարակել է 2017 թ. երրորդ եռամսյակի ընթացքում ՀՀ Ազգային ժողովին ուղղված նամակների վիճակագրական տվյալները:Ընդունվել, գրանցվել եւ ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ար...
Երեւանում կայացել է հայ-չեխական գործարար համաժողովը
Չեխիայի Հանրապետության խորհրդարանի Սենատի նախագահ Միլան Շտեխի Հայաստան այցի շրջանակում հոկտեմբերի 4-ին «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցում կայացել է հայ-չեխական գործարար համաժողովը, որի բացմանը ներկա են եղել ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Չեխիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը եւ Չեխիա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հոկտեմբերի 4-ին ընդունել է Չեխիայի Հանրապետության խորհրդարանի Սենատի նախագահ Միլան Շտեխի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Չեխիա բարեկամական խմբի անդամներ, ՀՀ ԱԺ խմբակցությունների ղեկավարներ, հանձնաժողովների նախագահներ: ՀՀ ԱԺ նախագահը ողջու...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանն ընդունել է Բուլղարիա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի անդամներին
ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Միքայել Մելքումյանը հոկտեմբերի 4-ին ընդունել է Բուլղարիայի Հանրապետության Ազգային ժողովի Բուլղարիա-Հայաստան պատգամավորական բարեկամական խմբի ղեկավար Նիկոլայ Տիշեւին եւ բարեկամական խմբի անդամ Պավել Շոպովին: Հանդիպմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Բուլղարիա բարեկամական խմբի ...
Չեխիայի Հանրապետության խորհրդարանի Սենատի նախագահ Միլան Շտեխի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Բոստանջյանի ուղեկցությամբ հոկտեմբերի 4-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Հյուրերը ծաղիկներ են ...

Вице-спикер НС М.Мелкумян встретился с будущими экономистами 4 октября вице-спикер НС М.Мелкумян в рамках программы “Открытые двери” встретился со студентами и преподавателями Гюмрийского филиала Государственного экономического университета Армении (ГЭУА). Вице-спикер НС представил студентам структуру парламента, ознакомил с законодательной деятельностью, про...
Открытй урок провела вице-спикер НС А.Оганнисян 4 октября вице-спикер НС А.Оганнисян в рамках программы “Открытые двери” встретилась с посетившими парламент студентами и преподавателями факультета журналистики ЕГУ. В проведенной в формате “вопросы-ответы” беседе вице-спикер НС обстоятельно ответила на вопросы, касающиеся политики, зак...
Парламент продолжил работу очередных заседаний 4 октября НС продолжило работу очередных заседаний и голосованием приняло обсуждавшиеся в предыдущий день законопроекты и соглашения, за исключением предложенного фракцией “Елк” проекта о выходе РА из ЕАЭС. Парламент далее приступил к дебатам по проектам поправок в законы РА “О прокурату...
Пресс-конференция Председателя НС РА и председателя Сената парламента Чехии 4 октября Председатель НС А.Баблоян и председатель Сената парламента Чехии Милан Штех созвали пресс-конференцию, на которой представили круг вопросов, обсуждавшихся в ходе официального визита. А.Баблоян отметил, что обсуждались вопросы дальнейшего сотрудничества двух стран, касающиеся как межп...
Получено 631 письмо Согласно Закону РА “О порядке рассмотрения предложений, заявлений и жалоб граждан”, Общий отдел Секретариата НС представляет краткую сводку по итогам рассмотрения писем за третий квартал 2017 г.Принято, зарегистрировано и передано Председателю НС А.Баблояну 170 писем, заместителям Председателя...
Армяно-чешский бизнес-форум в Ереване 4 октября в рамках визита в Армению председателя Сената Чешской Республики Милана Штеха в ереванском отеле “Армения Мариотт” состоялся армяно-чешский бизнес-форум, на открытии которого присутствовали вице-спикер НС, руководитель парламентской группы дружбы Армения – Чехия Э.Шармазанов и председатель...
А.Баблоян принял председателя Сената парламента Чехии 4 октября Председатель НС А.Баблоян принял делегацию, возглавляемую председателем Сената парламента Чешской Республики Миланом Штехом. Во встрече участвовали члены парламентской группы дружбы Армения – Чехия, руководители фракций, председатели комиссий.Председатель НС, приветствуя Милана Штеха...
Вице-спикер НС М.Мелкумян принял членов депутатской группы дружбы Болгария – Армения НС Республики Болгария 4 октября вице-спикер НС М.Мелкумян принял руководителя депутатской группы дружбы Болгария – Армения НС Республики Болгария Н.Тишева и члена группы П.Шопова.Во встрече приняли участие руководитель депутатской группы дружбы Армения –Болгария Дж.Багдасарян и Чрезвычайный и Полномочный посол Болгарии в...
Чешские парламентарии посетили Цицернакабердский мемориал 4 октября делегация во главе с председателем Сената парламента Чешской Республики Миланом Штехом в сопровождении председателя Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта В.Бостанджяна посетила мемориал в Цицернакаберде.Гости возложили цветы к Вечном... |