Հոկտեմբերի 5-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրինագծերն ու համաձայնագրերը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի առաջարկով պատգամավորները ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարանում հյուրընկալված ՀՀ Արարատի մարզի Արտաշա...
Հոկտեմբերի 5-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը, ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը, ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը հանդիպել են ԵՄ խորհրդի Քաղաքակա...
Հոկտեմբերի 5-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը Ազգային ժողովի «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հանդիպել է Արարատի մարզի Արտաշատ քաղաքի Արարատ Գոլեցյանի անվան համար 1 հիմնական դպրոցի մի խումբ աշակերտների եւ մանկավարժների հետ։ Հանդիպմանը ներկա է եղել ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Կարինե Պողոսյանը։ Ողջունե...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հոկտեմբերի 5-ին Ուսուցչի օրվա կապակցությամբ կրթության բնագավառում ունեցած մեծ ավանդի համար պարգեւատրել է մի խումբ ուսուցիչների: Երեւանի Հակոբ Պարոնյանի անվան համար 59 հիմնական դպրոցի տնօրեն Սամվել Ադամյանը, Լոռու մարզի Ստեփանավանի ավագ դպրոցի տնօրեն Սեդա Թունյանը, «Քվանտ»...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի շնորհավորական ուղերձը Ուսուցչի օրվա առթիվ
ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Սիրելի՛ ուսուցիչներ, շնորհավորում եմ ձեզ Ուսուցչի օրվա առթիվ: Որքան էլ փոփոխվի աշխարհը, ինչ նվաճումներ էլ արձանագրվեն, ուսուցչի կարիք միշտ էլ ունենալու ենք, որովհետեւ միշտ էլ սովորելու կարիք ունենք: Հայտնագործությունների ու տեխնոլոգիաների, հակամ...

On October 5, the RA National Assembly continued the work of the regular sittingsby voting passing the bills and agreements debated on the previous day.By the proposal of the RA NA Speaker Ara Babloyan the deputies welcomed the pupils and teachers of Ararat Goletsyan Basic School N 1 of the City of ...
On October 5, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Armen Ashotyan, the Chair of the RA NA Standing Committee on European Integration Naira Zohrabyan and the Chair of the RA NA Standing Committee on Defense and Security Koryun Nahapetyan met with the members of the Political...
On October 5, within the framework of the Open Doors programme of the National Assembly the RA NA Deputy Speaker Eduard Sharmazanov met with a group of pupils and pedagogues of Ararat Goletsyan Basic School N 1 of the City of Artashat of Ararat Marz. At the meeting the RA NA deputy Karine Poghosyan ...
On October 5, the RA NA President Ara Babloyan awarded a group of teachers for their great contribution to the sphere of education on the occasion of Teacher’s Day.The Director of Yerevan Hakob Paronyan Basic School N 59 Samvel Adamyan, the Director of Stepanavan (Lori Marz) Senior School Seda Tunya...
The RA NA President’s congratulatory address reads:“Dear teachers, I congratulate you on Teachers’ Day. As much changes the world, what achievements are recorded, we will always need teachers, because we will always need learning. In our times of discoveries and technologies, conflicts and challenge...