Հոկտեմբերի 6-ին տեղի է ունեցել ՀՀ Ազգային ժողովի խորհրդի արտահերթ նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը: Խորհրդի կողմից քննարկվել եւ հաստատվել է ՀՀ Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովներում «ՀՀ 2018 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի նախնական քննարկումների անցկացման ժամկետացանկ...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը մասնակցել է Դոնի Ռոստովում անցկացված ՀԱՊԿ ԽՎ-ի միջոցառման
Հոկտեմբերի 2-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը մասնակցել է Դոնի Ռոստովում անցկացված ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդին կից ՀԱՊԿ անդամ պետությունների խորհրդարանների պաշտպանության եւ անվտանգության կոմիտեների (հանձնաժողովների) նախագահն...
Արա Բաբլոյանն ընդունել է ԱՄՆ Քալիֆորնիա նահանգի խորհրդարանական պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հոկտեմբերի 6-ին ընդունել է ԱՄՆ Քալիֆորնիա նահանգի խորհրդարանական պատվիրակությանը: Արա Բաբլոյանը, ողջունելով պատվիրակության անդամներին խորհրդարանում, կարեւորել է Հայաստանի եւ ԱՄՆ-ի տարեցտարի ամրապնդվող հարաբերությունները՝ այդ հարցում ընդգծելով հայկական սփյուռքի ներկայությո...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը մասնակցել է Վենետիկի հանձնաժողովի 112-րդ լիագումար նիստին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանը հոկտեմբերի 6-ին մասնակցել է «Ժողովրդարավարություն իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի՝ Վենետիկի հանձնաժողովի 112-րդ լիագումար նիստին: Նիստի ընթացքում Արփինե Հովհաննիսյանը հանդես է եկել զեկուցմամբ՝ ներկայացնելով ՀՀ Սահմանադրության նոր դրու...
Հոկտեմբերի 6-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը, որը վարել է հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը: Քննարկվել է «Ընտանեկան բռնության կանխարգելման եւ ընտանեկան բռնության ենթարկված անձանց պաշտպանության մասին» ՀՀ օրենքի նախագծի վերաբերյալ խորհրդարանական լսում...
Հոկտեմբերի 6-ին ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վարդան Բոստանջյանը ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում հանդիպել է խորհրդարանում հյուրընկալված` Բենիամին Ժամկոչյանի անվան համար 119 ավագ դպրոցի ուսուցիչներին եւ աշակերտներին: Ողջունել...
Հոկտեմբերի 6-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունել նախորդ օրը քննարկված բոլոր օրինագծերն ու համաձայնագրերը: Պատգամավորները ողջունել են ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարանում հյուրընկալված՝ Բենիամին Ժամկոչյանի անվան համար 119 ավագ դպրոցի ուս...

On October 6, the sitting of the RA National Assembly Council was held, which moderated the RA NA Speaker Ara Babloyan.In the RA National Assembly Standing Committees the deadline list of holding of the preliminary debates of the RA draft law on the RA State Budget for 2018 was debated and appr...
Chair of RA NA Standing Committee on Defense and Security Koryun Nahapetyan Takes Part in CSTO PA Event Held in Rostov-on Don
On October 2, the Chair of RA NA Standing Committee on Defense and Security Koryun Nahapetyan took part in the visiting sitting of the Coordinating Council of the Chairs of the Committees on Defense and Security of the Parliaments of the CSTO Member States adjunct to the CSTO Parliamentary Assembly ...
Ara Babloyan Receives Parliamentary Delegation of U.S. California State
On October 6, the RA NA Speaker Ara Babloyan received the parliamentary delegation of the U.S. California State.Welcoming the members of the delegation in parliament, Ara Babloyan highlighted the relations being strengthened year by year between Armenia and the U.S., underlining in that issue the pr...
RA NA Deputy Speaker Arpine Hovhannisyan Takes Part in the 112th Plenary Session of the Venice Commission
On October 6, the Deputy Speaker of the RA National Assembly Arpine Hovhannisyan took part in the 112th Plenary Session of the Venice Commission, European Commission for Democracy through Law. During the Session Arpine Hovhannisyan made a report, presenting the current situation of the revision of t...
On October 6, within the framework of the RA NA Open Doors programme the Chair of the RA NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Vardan Bostanjyan met with the teachers and pupils of Beniamin Zhamkochian Senior School N 119, who were hosted in the parliament.Welcoming t...
On October 6, the RA National Assembly continued the work of the regular sittings and by voting passed all the bills and agreements debated on the previous day.The deputies welcomed the teachers and pupils of Beniamin Zhamkochian Senior School N 119 hosted in the parliament within the framework of t...