ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովում նոյեմբերի 14-ին տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում «Անկախ կյանքի կենտրոնի» ամերիկյան մոդելի եւ ՀՀ-ում դրա տեղայնացման նախադրյալների վերաբերյալ: Քննարկմանը մասնակցել են «Ագաթ» հաշմանդամություն ունեցող կանանց իրավունքների պաշտպանության կենտր...
Նախագծով առաջարկվում է Կառավարության 2021-2026 թթ. ծրագրին համապատասխան` բարձրացնել պայմանագրային զինվորական ծառայություն անցնելու գրավչությունն ու շահագրգռվածությունը, ինչպես նաեւ ստեղծել նախադրյալներ արհեստավարժ պայմանագրային զինվորական ծառայության զարգացման համար. ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարար ...

14 ноября Постоянная комиссия НС по труду и социальным вопросам провела рабочее обсуждение американской модели “Центра независимой жизни” (ЦНЗ) и предпосылок ее локализации в РА.В дискуссии приняли участие председатель общественной организации (ОО) Центр защиты прав женщин-инвалидов “Агат” К.Григоря...
“В соответствии с программой правительства на 2021-2026 гг. проектом предлагается повысить привлекательность и заинтересованность в переходе к воинской службе по контракту, а также создать предпосылки для развития профессиональной контрактной военной службы”, - отметил министр обороны РА С.Папикян 1...