ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովում նոյեմբերի 14-ին տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում «Անկախ կյանքի կենտրոնի» ամերիկյան մոդելի եւ ՀՀ-ում դրա տեղայնացման նախադրյալների վերաբերյալ: Քննարկմանը մասնակցել են «Ագաթ» հաշմանդամություն ունեցող կանանց իրավունքների պաշտպանության կենտր...
Նախագծով առաջարկվում է Կառավարության 2021-2026 թթ. ծրագրին համապատասխան` բարձրացնել պայմանագրային զինվորական ծառայություն անցնելու գրավչությունն ու շահագրգռվածությունը, ինչպես նաեւ ստեղծել նախադրյալներ արհեստավարժ պայմանագրային զինվորական ծառայության զարգացման համար. ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարար ...

On November 14, at the NA Standing Committee on Labor and Social Affairs a working discussion was held on the American model of the Independent Living Service (ILC) and the preconditions of its localization in the Republic of Armenia. The President of the NGO Agate Rights Defense Center for Women wi...
The draft proposes to raise the attractiveness and interest of turning into contractual military service in accordance with the programme for 2021-2026, as well to create preconditions for the development of the professional contractual military service: the RA Minister of Defense Suren Papikyan sai...