Հայկական պատվիրակությունը Մադրիդում մասնակցել է ՆԱՏՕ ԽՎ-ի 68-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին
Մադրիդում  կայացել  է ՆԱՏՕ ԽՎ-ի  68-րդ նստաշրջանը, որին մասնակցել է ԱԺ պատվիրակությունը: Հայ խորհդարանականները մասնակցել են   տնտեսական, քաղաքական,   տեղեկատվական, պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերով եւ այլ հանձնաժողովների նիստերին: Մանրամասները՝ տեսանյութում:...
Կարեւորվել է տարածաշրջանում խաղաղության հաստատումը. Սոնա Ղազարյանը հանդիպել է հոլանդացի քաղաքական գործչի հետ
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Սոնա Ղազարյանը նոյեմբերի 21-ին հանդիպել է Նիդերլանդների Թագավորության «D66» կուսակցության անդամ, նախկին պատգամավոր Ժան Հոկեմային: Քննարկվել են երկկողմ հարաբերությունների եւ օրակարգերի ընդլայնման հեռանկարները: Սոնա Ղազարյանը հյուրին ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-14-ին ՀՀ ինքնիշխան տարա...
Ալեն Սիմոնյանի շնորհավորական ուղերձը Հեռուստատեսության համաշխարհային օրվա առթիվ
Հեռուստատեսությունն իր փորձնական եթերից սկսած մինչ օրս հաստատուն դեր ու նշանակություն ունի ժամանակակից մարդու առօրյայում: Այն, ինչ կատարվում է էկրանից այն կողմ, հաճախ անտեսանելի է հեռուստադիտողին: Ինտերնետի լայն տարածումը, իհարկե, որոշ չափով ստվերել է հեռուստատեսության դիտելիությունը, սակայն այն շար...

The NATO PA 68th Annual Session took place in Madrid, where the NA delegation took part. The Armenian parliamentarians participated in the meetings of the Economics and Security, Political, Defense and Security and other Committees. ...
Sona Ghazaryan Meets with Dutch Politician: Establishment of Peace in the Region Highlighted
On November 21, the RA NA deputy Sona Ghazaryan met with the member of the D66 Party, former MP of the Kingdom of the Netherlands Jan Hoekema.The prospects of the expansion of bilateral relations and agendas were discussed.Sona Ghazaryan presented to the guest the circumstances of the offensive of A...
Alen Simonyan’s Congratulatory Message on World Television Day
Television has its stable role and significance in the everyday life of a modern person beginning from its experimental broadcast until now.The thing is that what happens beyond the screen, is often invisible for a TV viewer. The wide spread of the internet, of course, to some extent has overshadowe...