Հայկական պատվիրակությունը Մադրիդում մասնակցել է ՆԱՏՕ ԽՎ-ի 68-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին
Մադրիդում  կայացել  է ՆԱՏՕ ԽՎ-ի  68-րդ նստաշրջանը, որին մասնակցել է ԱԺ պատվիրակությունը: Հայ խորհդարանականները մասնակցել են   տնտեսական, քաղաքական,   տեղեկատվական, պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերով եւ այլ հանձնաժողովների նիստերին: Մանրամասները՝ տեսանյութում:...
Կարեւորվել է տարածաշրջանում խաղաղության հաստատումը. Սոնա Ղազարյանը հանդիպել է հոլանդացի քաղաքական գործչի հետ
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Սոնա Ղազարյանը նոյեմբերի 21-ին հանդիպել է Նիդերլանդների Թագավորության «D66» կուսակցության անդամ, նախկին պատգամավոր Ժան Հոկեմային: Քննարկվել են երկկողմ հարաբերությունների եւ օրակարգերի ընդլայնման հեռանկարները: Սոնա Ղազարյանը հյուրին ներկայացրել է սեպտեմբերի 13-14-ին ՀՀ ինքնիշխան տարա...
Ալեն Սիմոնյանի շնորհավորական ուղերձը Հեռուստատեսության համաշխարհային օրվա առթիվ
Հեռուստատեսությունն իր փորձնական եթերից սկսած մինչ օրս հաստատուն դեր ու նշանակություն ունի ժամանակակից մարդու առօրյայում: Այն, ինչ կատարվում է էկրանից այն կողմ, հաճախ անտեսանելի է հեռուստադիտողին: Ինտերնետի լայն տարածումը, իհարկե, որոշ չափով ստվերել է հեռուստատեսության դիտելիությունը, սակայն այն շար...

В Мадриде состоялась 68-я сессия ПА НАТО, в которой участвовала делегация НС. Армянские парламентарии участвовали в заседаниях комиссий по вопросам экономики, политики, информации, обороны, безопасности и др....
С.Казарян встретилась с голландским политическим деятелем: подчеркнута важность установления мира в регионе
21 ноября депутат НС С.Казарян встретилась с членом партии "D66", бывшим депутатом Королевства Нидерландов Жаном Хокемой.Обсуждены перспективы расширения двусторонних отношений и повесток дня.С.Казарян представила гостю обстоятельства и последствия нападения Азербайджана на суверенную территорию РА ...
Поздравление А.Симоняна с Всемирным днем телевидения
Телевидение, начиная с его пробного выхода в эфир, играет весомую роль и значение в повседневной жизни современного человека.Происходящее по ту сторону экрана зачастую невидимо для телезрителя. Широкое использование интернета, конечно, в какой-то мере потеснило телевидение, но оно продолжает сохраня...