2020-ին խորհրդարանն ընդունել է «Պաշտպանության մասին» եւ հարակից օրենքներում Կառավարության առաջարկած լրացումները, որոնցով սահմանվել է աշխարհազոր եզրույթը: Այդ կարգավորմամբ նախատեսվում է ՀՀ-ի վրա զինված հարձակման, դրա անմիջական վտանգի առկայության կամ ռազմական գործողությունների պայմաններում ՀՀ զինված պ...
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության  պատգամավորների նախաձեռնությամբ  նոյեմբերի 26-ին տեղի  է ունեցել աշխատանքային քննարկում`  թուրքական ծագում ունեցող ապրանքների ներկրման արգելքի վերաբերյալ: Քննարկմանը ներկա են եղել  ՊԵԿ-ի եւ Էկ...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ, ԱԺ Հայաստան-Չինաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Հակոբ Արշակյանը նոյեմբերի 26-ին ընդունել է Հայաստանոմ Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ֆան Յոնգին: Հանդիպմանը ներկա են եղել բարեկամական խմբի անդամներ Բաբկեն Թունյանը, Լենա Նազարյանը, Գուրգեն Արսենյանը...
Նոյեմբերի 25-26-ը ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը Սանկտ Պետերբուրգի  Տավրիդյան պալատում մասնակցել է  Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի նախագահ, ԱՊՀ ՄԽՎ խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի նախագահությամբ տեղի ունեցած «Առողջապահական ծառայությո...

Work Discussion at NA Standing Committee on Defense and Security
In 2020, the parliament adopts the addenda proposed by the Government to the law on Defense and so-related laws, which set the term militia. This regulation designs the participation of the citizens by the voluntary principle in the RA armed defense in the event of the armed attack on the RA, the av...
On November 26, initiated by the deputies of the Civil Contract Faction, a work discussion was held at the NA Standing Committee on Economic Affairs on the ban on the import of goods of Turkish origin. The representatives of the State Revenue Committee (SRC) and the Ministry of Economy were present ...
On November 26, the RA NA Vice President, the Head of the NA Armenia-China Friendship Group Hakob Arshakyan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People’s Republic of China to Armenia Fan Yong.The members of the Friendship Group Babken Tunyan, Lena Nazaryan and Gurgen Arse...
Delegation Led by RA NA President Alen Simonyan Takes Part in Conference and IPA CIS Council Meeting in Saint Petersburg
On November 25-26, in the Tavricheskiy Palace of Saint Petersburg the delegation led by the RA NA President Alen Simonyan took part in the Conference ‘Universal Health Coverage for Inclusive and Sustainable Development Goals’ held presided over by the Speaker of the Federation Council of the Federal...