Դեկտեմբերի 15-ին ՀՀ Ազգային ժողովի պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը հանդիպել է ՆԱՏՕ-ի պաշտպանական քոլեջի 129-րդ դասընթացի մասնակիցների եւ դասախոսների հետ:
Կորյուն Նահապետյանը հանդես է եկել դասախոսությամբ, որում արծարծվել են տարածաշրջանային անվտանգությանը, ՆԱՏՕ-ի հետ համագործակցության ուղղություններին, սահմանադրական փոփոխություններին եւ պաշտպանության ոլորտի վրա դրանց ազդեցությանը, ՀՀ-ում իրականացվող օրենսդրական եւ պաշտպանական բարեփոխումներին, խորհրդարանական վերահսկողության նոր մեխանիզմներին վերաբերող հարցեր:
Դասախոսության ավարտից հետո ՆԱՏՕ-ի պաշտպանական քոլեջի ներկայացուցիչները հարցեր են ուղղել պարոն Նահապետյանին, որոնք վերաբերել են տարածաշրջանային անվտանգությանը, առկա ռազմաքաղաքական զարգացումներին եւ ՀՀ արտաքին քաղաքական առանձին ուղղություններին:

15 декабря председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян встретился с участниками и преподавателями 129-х курсов Оборонного колледжа НАТО (NDC).
К.Нагапетян поднял в своей лекции вопросы региональной безопасности, представил векторы сотрудничества с НАТО, конституционные изменения и их воздействие на сферу обороны, законодательные и оборонные реформы в РА, новые механизмы парламентского контроля.
По завершении лекции представители Оборонного колледжа НАТО обратились к К.Нагапетяну с вопросами, касающимися региональной безопасности, военно-политических развитий и отдельных внешнеполитических направлений РА.