Խորհրդարանական լսումներ՝ ՏԻՄ ոլորտը կարգավորող օրինագծերի վերաբերյալ
ՀՀ Ազգային ժողովի տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովը դեկտեմբերի 12-ին կազմակերպել էր խորհրդարանական լսումներ՝ քննարկելու կառավարության հեղինակած եւ առաջին ընթերցմամբ ընդունված «Տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի ...
Խորհրդարանական լսումների առանցքում պահեստազորային պատրաստության համակարգի կատարելագործման խնդիրներն էին
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովը դեկտեմբերի 12-ին կազմակերպել էր «Պահեստազորային պատրաստության համակարգի կատարելագործումը» թեմայով խորհրդարանական լսումներ, որին մասնակցում էին ԱԺ պատգամավորներ, կառավարության անդամներ, ՀԿ-ների ներկայացուցիչներ եւ ոլորտ...
Էդուարդ Շարմազանովը բարձրացրել է Բիշքեկում հայկական խաչքարի տեղադրման հարցը
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի դիտորդական առաքելության ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը դեկտեմբերի 12-ին Բիշքեկում հանդիպել է Ղրղզստանի խորհրդարանի նախագահ Չինիբայ Թուրսունբեկովի հետ: Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարեւորել են բարեկամական խմբերի ակտիվ գործունեությունը եւ քննարկել ե...
Դեկտեմբերի 13-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի ՀՀ ԱԺ արտահերթ նստաշրջան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 13-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով : ...
Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել է Ղրղզստանի վարչապետի հետ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի դիտորդական առաքելության ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը դեկտեմբերի 12-ին Բիշքեկում հանդիպել է Ղրղզական Հանրապետության վարչապետ Սոորոնբայ Ժեենբեկովի հետ: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ընտրական գործընթացների ժողովրդավարական բնույթն ու թափան...
ԱՊՀ ՄԽՎ պատգամավորները կարեւորել են անցյալի հանցագործությունների դատապարտումը` նորերը կանխելու համար
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի դիտորդական առաքելության ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը դեկտեմբերի 10-ին ԱՊՀ ՄԽՎ պատվիրակության անդամների հետ Ղրղզստանում այցելել է Բռնաճնշումների զոհերի հիշատակի պանթեոն եւ հարգանքի տուրք մատուցել զոհերի հիշատակին: Պատգամավորները կարեւորել են անցյալի հ...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ` 1. Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի քարտուղարության նիստերի ապահովման բաժնի առաջատար մասնագետ (ծածկագիր` 1-3.1.-4) Հայաստան...

Parliamentary Hearings on Bills Regulating Local Self-Government Body Sphere On December 12, the RA NA Standing Committee on Territorial Administration and Local Self-Government organized parliamentary hearings to debate the draft law with the legislative enclosed package on Amending the RA law on Local Self-Government and the draft law on Amending the RA law on Local Duties...
12.12.2016
Problems of Military Reserve Combat Readiness System Improvement as a Key Agenda Item of Parliamentary Hearings On December 12, the RA NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs organized parliamentary hearings on the theme Military Reserve Combat Readiness System Improvement, where the NA deputies, members of the government, representatives of the NGOs and those responsible for ...
Eduard Sharmazanov Raises Issue of Erecting an Armenian Cross Stone in Bishkek On December 12, in Bishkek, the RA NA Deputy Speaker, the Head of the Inter-Parliamentary Assembly of CIS Observation Mission Eduard Sharmazanov met with the Speaker of the Kyrgyz Parliament Chynybai Tursunbekov. In the course of the meeting the parties highlighted the activities of the Friendship G...
On December 13 at 12:00 RA NA Extraordinary Session to Be Convened By the decision of the RA NA Speaker Galust Sahakyan, under Article 70 of the RA Constitution, at the initiative of the RA Government, on December 13, at 12:00 an extraordinary session of the RA National Assembly will be convened by the initiator’s established agenda....
Eduard Sharmazanov Meets with Prime Minister of Kyrgyzstan On December 12, the RA NA Deputy Speaker, the Head of the Inter-Parliamentary Assembly of CIS Observation Mission Eduard Sharmazanov met with the Prime Minister of the Republic of Kyrgyzstan Soronbai Jeenbekov in Bishkek. During the meeting the parties discussed the democratic nature and transparenc...
IPA CIS Deputies Highlight Condemnation of Past Crimes for Preventing New Ones On December 10, the RA NA Deputy Speaker, the Head of the CIS Inter-Parliamentary Assembly Observation Mission Eduard Sharmazanov with the Members of the IPA CIS Delegation visited the Memorial Complex to the Memory of Victims of Repression in Kysgyzstan and paid tribute to the memory of the victims... |