Խորհրդարանական լսումներ՝ ՏԻՄ ոլորտը կարգավորող օրինագծերի վերաբերյալ
ՀՀ Ազգային ժողովի տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովը դեկտեմբերի 12-ին կազմակերպել էր խորհրդարանական լսումներ՝ քննարկելու կառավարության հեղինակած եւ առաջին ընթերցմամբ ընդունված «Տեղական ինքնակառավարման մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի ...
Խորհրդարանական լսումների առանցքում պահեստազորային պատրաստության համակարգի կատարելագործման խնդիրներն էին
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովը դեկտեմբերի 12-ին կազմակերպել էր «Պահեստազորային պատրաստության համակարգի կատարելագործումը» թեմայով խորհրդարանական լսումներ, որին մասնակցում էին ԱԺ պատգամավորներ, կառավարության անդամներ, ՀԿ-ների ներկայացուցիչներ եւ ոլորտ...
Էդուարդ Շարմազանովը բարձրացրել է Բիշքեկում հայկական խաչքարի տեղադրման հարցը
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի դիտորդական առաքելության ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը դեկտեմբերի 12-ին Բիշքեկում հանդիպել է Ղրղզստանի խորհրդարանի նախագահ Չինիբայ Թուրսունբեկովի հետ: Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարեւորել են բարեկամական խմբերի ակտիվ գործունեությունը եւ քննարկել ե...
Դեկտեմբերի 13-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի ՀՀ ԱԺ արտահերթ նստաշրջան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 13-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով : ...
Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել է Ղրղզստանի վարչապետի հետ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի դիտորդական առաքելության ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը դեկտեմբերի 12-ին Բիշքեկում հանդիպել է Ղրղզական Հանրապետության վարչապետ Սոորոնբայ Ժեենբեկովի հետ: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են ընտրական գործընթացների ժողովրդավարական բնույթն ու թափան...
ԱՊՀ ՄԽՎ պատգամավորները կարեւորել են անցյալի հանցագործությունների դատապարտումը` նորերը կանխելու համար
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի դիտորդական առաքելության ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը դեկտեմբերի 10-ին ԱՊՀ ՄԽՎ պատվիրակության անդամների հետ Ղրղզստանում այցելել է Բռնաճնշումների զոհերի հիշատակի պանթեոն եւ հարգանքի տուրք մատուցել զոհերի հիշատակին: Պատգամավորները կարեւորել են անցյալի հ...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոն զբաղեցնելու համար մրցույթ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄԸ` 1. Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի քարտուղարության նիստերի ապահովման բաժնի առաջատար մասնագետ (ծածկագիր` 1-3.1.-4) Հայաստան...

Парламентские слушания по регулирующим сферу ОМС законопроектам
12 декабря Постоянная комиссия НС по вопросам территориального управления и местного самоуправления организовала парламентские слушания – для обсуждения предложенных правительством и принятых в первом чтении проектов поправок в законы “О местном самоуправлении” и “О местных пошлинах и платежах” – с ...
12.12.2016
В центре внимания парламентских слушаний - проблемы совершенствования системы подготовки резерва
12 декабря Постоянная комиссия НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам организовала парламентские слушания по теме “Совершенствование системы  подготовки резерва”, в которых приняли участие депутаты НС, члены правительства, представители общественных организаций и кураторы с...
Э.Шармазанов поднял вопрос установки армянского хачкара в Бишкеке
12 декабря вице-спикер НС, руководитель наблюдательной миссии МПА СНГ Э.Шармазанов   встретился в Бишкеке с председателем парламента Кыргызстана Чинибаем Турсунбековым.В ходе встречи стороны подчеркнули важность активной деятельности групп дружбы и обсудили вопросы развития двусторонних па...
13 декабря, в 12:00 часов, созывается внеочередное заседание НС
По решению Председателя НС Г.Саакяна, согласно ст.70 Конституции РА, по инициативе Правительства РА 13 декабря, в 12:00 часов, созывается внеочередное заседание НС – по повестке дня инициатора.      ...
Э.Шармазанов встретился с премьер-министром Кыргызстана
12 декабря вице-спикер НС, руководитель наблюдательной миссии МПА СНГ Э.Шармазанов  встретился в Бишкеке с премьер-министром Кыргызской Республики Сооронбаем Жеенбековым. В ходе встречи стороны обсудили демократичность и прозрачность избирательных процессов в государствах-членах ОДКБ и ЕАЭС. Ви...
Депутаты МПА СНГ подчеркнули важность осуждения преступлений прошлого – для предотвращения новых
10 декабря вице-спикер НС, руководитель наблюдательной миссии МПА СНГ Э.Шармазанов вместе с членами МПА СНГ посетил в Кыргызстане Пантеон жертв репрессий и отдал дань уважения их памяти. Депутаты подчеркнули важность осуждения преступлений прошлого – для предотвращения новых.  Вице-спикер НС от...