ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Սահակյանը դեկտեմբերի 1-ին հանդիպել է ԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաստատությունների եւ մարդու իրավունքների գրասենյակի պատվիրակության անդամներ, ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ ընտրությունների գծով խորհրդական Ալեքսեյ Գրոմովի, ընտրությունների գծով բաժնի ղեկավարի...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը դեկտեմբերի 1-ին ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին: Ողջունելով դեսպանին՝ Արտակ Զաքարյանը շնորհավորել է պարոն Սագանելիձեին Վրաստանում հաջող խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելո...
Դեկտեմբերի 1-ին նիստեր են գումարել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վարդան Այվազյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցումով քննարկել է «Գնումների մասին» ՀՀ կառավարության հեղինակած օրինագիծը: ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Կարեն Թամազյանը նշել է, որ նախագծի ընդունմա...

1 декабря председатель Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам О.Саакян встретился с членами делегации Бюро демократических институтов и прав человека (БДИПЧ) ОБСЕ, советником по линии выборов БДИПЧ/ОБСЕ А.Громовым, заместителем руководителя отдела по линии выборов Ричардом Лаппин...
1 декабря председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Закарян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Грузии в РА Г.Саганелидзе.   Приветствуя посла, А.Закарян поздравил его с прошедшими в Грузии успешными парламентскими выборами и началом работы парламента нового созыва. В э...
1 декабря состоялись  заседания постоянных комиссий НС – по экономическим вопросам и по внешним связям  - под председательством соответственно В.Айвазяна и А.Закаряна.    По повесткам дня соответствующих указанных комиссий обсуждены проекты о внесении изменений и дополн...