ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Սահակյանը դեկտեմբերի 1-ին հանդիպել է ԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաստատությունների եւ մարդու իրավունքների գրասենյակի պատվիրակության անդամներ, ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ ընտրությունների գծով խորհրդական Ալեքսեյ Գրոմովի, ընտրությունների գծով բաժնի ղեկավարի...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը դեկտեմբերի 1-ին ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Գիորգի Սագանելիձեին: Ողջունելով դեսպանին՝ Արտակ Զաքարյանը շնորհավորել է պարոն Սագանելիձեին Վրաստանում հաջող խորհրդարանական ընտրություններ անցկացնելո...
Դեկտեմբերի 1-ին նիստեր են գումարել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Վարդան Այվազյանի նախագահությամբ առաջին ընթերցումով քննարկել է «Գնումների մասին» ՀՀ կառավարության հեղինակած օրինագիծը: ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Կարեն Թամազյանը նշել է, որ նախագծի ընդունմա...

Meeting at RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs On December 1, the Chair of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs Hovhannes Sahakyan met with the Members of the Delegation of the OSCE Democratic Institutions and Human Rights Office, OSCE/ODIHR Election Adviser Alexey Gromov, OSCE/ODIHR Senior Election Adviser Richard Lappin and ...
Meeting at RA NA Standing Committee on Foreign Relations On December 1, the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to Armenia George Saganelidze.Welcoming the Ambassador, Artak Zakaryan congratulated him on the occasion of holding successful parliamenta...
At Sittings of RA NA Standing Committees On December 1, the RA NA Standing Committees convened sittings. The NA Standing Committee on Economic Affairs moderated by Vardan Ayvazyan in the first reading debated the bill on Purchases authored by the Government and submitted by the RA Deputy Minister of Finance Karen Tamazyan.The Committee end... |