ՀՀ ԱԺ նախագահն Ամանորին ընդառաջ այցելել է Գավառի մանկատուն
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը դեկտեմբերի 23-ին այցելել է ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարության Գավառի մանկատուն: ԱԺ նախագահին ուղեկցել է Գեղարքունիքի մարզպետ Ռաֆիկ Գրիգորյանը: Խորհրդարանի ղեկավարին ջերմությամբ ու սիրով դիմավորել են մանկատան սաներն ու աշխատակազմը: Գալուստ Սահակյանը շրջել...
ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահ Լեոնիդ Կալաշնիկովն ու կոմիտեի անդամները ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի անդամ Մհեր Շահգելդյանի ուղեկցությամբ դեկտեմբերի 23-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալի...
Աշխատանքային քննարկում
Դեկտեմբերի 23-ին տեղի է ունեցել ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի շրջանակում կիբեռանվտանգության ոլորտում ստեղծված աշխատանքային խմբի վերջին նիստը, որի ընթացքում ամփոփվել են երկու տարվա ընթացքում խմբի կատարած աշխատանքի արդյունքները: Ողջունելով նիստի մասնակի...
Դեկտեմբերի 23-ին ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովին կից երիտասարդական խորհրդարանի անդամները հանդիպել են ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի անդամներ Արտյոմ Կավինովի եւ Իրեկ Զիննուրով...
Դեկտեմբերի 23-ին խորհրդարանը շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը: Պատգամավորները քվեարկությամբ առաջին ընթերցմամբ ընդունել են «Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, վավերացրել 2016 թվականի նոյեմբերի 30-ին ստորագրված ՀՀ կառավարության եւ Զարգացման ֆրանս...

Председатель НС в канун Нового года посетил Гаварский детдом
23 декабря Председатель НС Г.Саакян в канун Нового года посетил Гаварский детский дом Министерства труда и социальных вопросов. Спикера парламента сопровождал губернатор Гехаркуника Р.Григорян.Питомцы и работники детдома тепло и радушно приветствовали руководителя НС.  Г.Саакян ознакомился с ус...
23 декабря председатель Комитета Государственной Думы по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками ФС РФ Л.Калашников и члены комитета в сопровождении члена Постоянной комиссии НС по внешним связям М.Шахгельдяна посетили мемориал в Цицернакаберде. Л.Калашников и участники ерева...
Рабочее обсуждение
23 декабря состоялось последнее заседание созданной в сфере кибербезопасности рабочей группы в рамках Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам, в ходе которого обобщены итоги деятельности группы за два года.   Приветствуя участников заседания, председ...
23 декабря члены Молодежного парламента (МП) при Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта встретились с членами Комитета Государственной Думы по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками ФС РФ  А.Кавиновым и И.Зиннуровым. Члены МП ...
23 декабря парламент продолжил работу внеочередной сессии. Депутаты  голосованием приняли в первом чтении проект закона РА “О внесении изменения в закон РА “О государственной пошлине”, ратифицировали подписанные в ноябре-декабре 2016 г. кредитные соглашения правительства РА с Французским агентс...