ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի եւ ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի համատեղ հայտարարությունը
2016թ. դեկտեմբերի 22-ին Երեւանում կայացավ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի եւ Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի (այսուհետ՝ Կողմեր) համատեղ նիստը: Հանդիպմ...
Տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի եւ ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի չորրորդ համատեղ նիստը
Դեկտեմբերի 22-ին ՀՀ Ազգային ժողովում մեկնարկել է ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի եւ ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի չորրորդ համատեղ նիստը: ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը...
ՀՀ Ազգային ժողովը գումարել է արտահերթ նստաշրջան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 22-ին գումարվել է ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: Խորհրդարանն ընդունել է արտահերթ նստաշրջանի անցկացման հատուկ ընթացակարգի մասին որոշո...
ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել է Լեոնիդ Կալաշնիկովի հետ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը դեկտեմբերի 22-ին ընդունել է ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահ Լեոնիդ Կալա...
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Լեոնիդ Կալաշնիկովի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը դեկտեմբերի 22-ին ընդունել է ՌԴ  ԴԺ Պետական դումայի ԱՊՀ երկրների գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահ Լեոնիդ Կալաշնիկովի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին՝ խորհրդարանի ղեկավարն ընդգծել է, որ հայ-ռուսական հա...
Դեկտեմբերի 23-ին՝ ժամը 15:00-ին, Հայ-ամերիկյան առողջության կենտրոնի կոնֆերանս դահլիճում (Մխիթար Հերացի 5 փող., 5-րդ հարկ) ՀՀ Ազգային ժողովի առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովը «Բաց հասարակության հիմնադրամներ-Հայաստան» կազմակերպության աջակցությամբ կազմակերպում է «Հո...
Տեղի է ունենալու ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի հանձնաժողովների համատեղ նիստը
Դեկտեմբերի 22-ին՝ ժամը 10:30-ին, ՀՀ ԱԺ Ոսկեզօծ դահլիճում տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի չորրորդ համատեղ նիստը: Դեկտեմբերի 23-ին՝ ժամը 09:30-ին, պատվիրակու...

Совместное заявление Постоянной комиссии по внешним сношениям НС РА и Комитета Государственной Думы по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками ФС РФ
Совместное заседание Постоянной комиссии по внешним сношениям Национального Собрания Республики Армения и Комитета Государственной Думы по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Федерального Собрания Российской Федерации (далее – Стороны) состоялось в г. Ереване, Республика ...
Состоялось четвертое совместное заседание Постоянной комиссии НС РА по внешним связям и Комитета Государственной Думы ФС РФ по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками
22 декабря в Позолоченном зале НС началось четвертое совместное заседание Постоянной комиссии НС РА по внешним связям и Комитета Государственной Думы ФС РФ по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками. До начала работы заседания председатель  Постоянной комиссии НС РА по в...
22 декабря по решению Председателя НС Г.Саакяна, согласно ст.70 Конституции РА, по инициативе Правительства РА созвана внеочередная сессия НС – по повестке дня инициатора. По утверждении процедурных вопросов депутаты обсудили проект о внесении изменения в закон РА “О государственной пошлине”, а такж...
Вице-спикер НС: “Необходимо придать новый импульс армяно-российским межпарламентским отношениям”
22 декабря вице-спикер НС, глава делегации НС РА в ОДКБ  Э.Шармазанов принял председателя Комитета Государственной Думы ФС РФ по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Л.Калашникова. Вице-спикер НС выразил соболезнование российской стороне в связи с убийством посла РФ в...
Г.Саакян принял делегацию во главе с Л.Калашниковым
22 декабря Председатель НС Г.Саакян принял делегацию, возглавляемую председателем Комитета Государственной Думы ФС РФ по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Л.Калашниковым.Приветствуя гостей, глава парламента подчеркнул, что армяно-российские отношения имеют многовековую ...
Состоится совместное заседание комиссии Национального Собрания РА и комитета Государственной Думы ФС РФ
22 декабря, в 10:30 часов, в Позолоченном зале НС состоится четвертое совместное заседание Постоянной комиссии НС РА по внешним связям и Комитета Государственной Думы ФС РФ по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками. 23 декабря, в 09:30 часов, члены делегации посетят Мемориал...