ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի եւ ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի համատեղ հայտարարությունը
2016թ. դեկտեմբերի 22-ին Երեւանում կայացավ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի եւ Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի (այսուհետ՝ Կողմեր) համատեղ նիստը: Հանդիպմ...
Տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի եւ ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի չորրորդ համատեղ նիստը
Դեկտեմբերի 22-ին ՀՀ Ազգային ժողովում մեկնարկել է ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի եւ ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի չորրորդ համատեղ նիստը: ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը...
ՀՀ Ազգային ժողովը գումարել է արտահերթ նստաշրջան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն` ՀՀ կառավարության նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 22-ին գումարվել է ՀՀ Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան` նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: Խորհրդարանն ընդունել է արտահերթ նստաշրջանի անցկացման հատուկ ընթացակարգի մասին որոշո...
ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպել է Լեոնիդ Կալաշնիկովի հետ
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը դեկտեմբերի 22-ին ընդունել է ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահ Լեոնիդ Կալա...
Գալուստ Սահակյանն ընդունել է Լեոնիդ Կալաշնիկովի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը դեկտեմբերի 22-ին ընդունել է ՌԴ  ԴԺ Պետական դումայի ԱՊՀ երկրների գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի նախագահ Լեոնիդ Կալաշնիկովի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին՝ խորհրդարանի ղեկավարն ընդգծել է, որ հայ-ռուսական հա...
Դեկտեմբերի 23-ին՝ ժամը 15:00-ին, Հայ-ամերիկյան առողջության կենտրոնի կոնֆերանս դահլիճում (Մխիթար Հերացի 5 փող., 5-րդ հարկ) ՀՀ Ազգային ժողովի առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովը «Բաց հասարակության հիմնադրամներ-Հայաստան» կազմակերպության աջակցությամբ կազմակերպում է «Հո...
Տեղի է ունենալու ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի հանձնաժողովների համատեղ նիստը
Դեկտեմբերի 22-ին՝ ժամը 10:30-ին, ՀՀ ԱԺ Ոսկեզօծ դահլիճում տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի եւ ՌԴ Դաշնային ժողովի Պետական դումայի ԱՊՀ գործերով, եվրասիական ինտեգրման եւ հայրենակիցների հետ կապերի կոմիտեի չորրորդ համատեղ նիստը: Դեկտեմբերի 23-ին՝ ժամը 09:30-ին, պատվիրակու...

Joint Statement of RA National Assembly Standing Committee on Foreign Relations and RF FA State Duma Committee on the CIS Affairs, Eurasian Integration and Links with Compatriots
On December 22, 2016, the joint sitting of the RA National Assembly Standing Committee on Foreign Relations and the RF FA State Duma Committee on the CIS Affairs, Eurasian Integration and Links with Compatriots (hereinafter Parties) was held in Yerevan. In the course of the meeting the general direc...
Joint Fourth Sitting of RA National Assembly Standing Committee on Foreign Relations and RF FA State Duma Committee on the CIS Affairs, Eurasian Integration and Links with Compatriots Held
On December 22, in the RA National Assembly the fourth joint sitting of the RA National Assembly Standing Committee on Foreign Relations and the RF FA State Duma Committee on the CIS Affairs, Eurasian Integration and Links with Compatriots began.Before passing to the works of the sitting the Chair o...
On December 22, by the decision of the RA NA Speaker Galust Sahakyan, under Article 70 of the RA Constitution, at the initiative of the RA Government, an extraordinary session was convened by the initiator’s established agenda.The parliament passed the decision on the special procedure of holding of...
“It is Necessary to Give New A Impetus to Armenian-Russian Inter-Parliamentary Relations:” NA Deputy Speaker
On December 22, the RA NA Deputy Speaker, the Head of the RA NA Delegation of the Collective Security Treaty Organization to Parliamentary Assembly (CSTO PA) received the Chair of the RF Federal Assembly State Duma Committee on the CIS Affairs, Eurasian Integration and Links with Compatriots Leonid ...
Galust Sahakyan Receives Delegation Led by Leonid Kalashnikov
On December 22, the RA NA Speaker Galust Sahakyan received the Chair of the RF Federal Assembly State Duma Committee on the CIS Affairs, Eurasian Integration and Links with Compatriots Leonid Kalashnikov.Welcoming the guests, the Head of the parliament has underlined that the Armenian-Russian relati...
Joint Sitting of RA National Assembly and RF FA State Duma Committees to be Held
On December 22, at 10:30 a.m. in the RA NA Gilded Hall the fourth joint sitting of the Committee of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations and the RF Federal Assembly State Duma Committee on the CIS Affairs, Eurasian Integration and Links with Compatriots.On December 23, at 9:30 a.m. the ...