Դեկտեմբերի 18-ին արտահերթ նիստեր են գումարել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցումով քննարկվել է «Այլընտրանքային ծառայության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումն...
Արա Բաբլոյանն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը դեկտեմբերի 18-ին ընդունել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռոուզ Գոթեմոլլերին: Խորհրդարանի ղեկավարը, ողջունելով հյուրին ՀՀ Ազգային ժողովում, բարձր է գնահատել ՀՀ-ի քսանհինգամյա համագործակցությունը ՆԱՏՕ-ի հետ, որն արձանագրել է դրական զարգացումներ: ՀՀ ԱԺ նախագահն անդրադար...
«Ռազմավարական հաղորդակցություն» թեմայով աշխատաժողով Դիլիջանում
«Աջակցություն ՀՀ Ազգային ժողովին խորհրդարանական վերահսկողությունը եւ ընտրողների հետ հաղորդակցությունը բարելավելու նպատակով» ծրագրի շրջանակում Մարդկային զարգացման միջազգային կենտրոնի նախաձեռնությամբ Տավուշի մարզի «Դիլիջան Ռեզորթ» հյուրանոցում դեկտեմբերի 16-17-ը կազմակերպվել էր «Ռազմավարական հաղորդակց...
ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողով՝ 18.12.2017, ժամը 11:00, 414 սենյակ, ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողով՝ 18.12.2017, ժամը 13:00, 314 սենյակ, ...

On December 18, the RA NA Standing Committees convened extraordinary sittings.At the extraordinary sitting of the RA NA Standing Committee on Defense and Security moderated by Koryun Nahapetyan the draft law on Amending the RA Law on Alternative Service which presented the RA First Deputy Minister o...
Ara Babloyan Receives NATO Deputy Secretary General
On December 18, the RA NA President Ara Babloyan received the NATO Deputy Secretary General Rose Gottemoeller.Welcoming the guest in the RA National Assembly the Head of the parliament highly assessed the 25-year cooperation of the RA with NATO which recorded positive developments.The RA NA Presiden...
Seminar on Theme Strategic Communication in Dilijan
On December 16-17, a seminar on the theme Strategic Communication was organized in Dilijan Resort Hotel of Tavush Marz on the initiative of the International Center for Human Development within the framework of the programme Support to the RA National Assembly the Parliamentary Oversight and to Impr...