Դեկտեմբերի 18-ին արտահերթ նիստեր են գումարել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովները: ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցումով քննարկվել է «Այլընտրանքային ծառայության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումն...
Արա Բաբլոյանն ընդունել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալին
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը դեկտեմբերի 18-ին ընդունել է ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարի տեղակալ Ռոուզ Գոթեմոլլերին: Խորհրդարանի ղեկավարը, ողջունելով հյուրին ՀՀ Ազգային ժողովում, բարձր է գնահատել ՀՀ-ի քսանհինգամյա համագործակցությունը ՆԱՏՕ-ի հետ, որն արձանագրել է դրական զարգացումներ: ՀՀ ԱԺ նախագահն անդրադար...
«Ռազմավարական հաղորդակցություն» թեմայով աշխատաժողով Դիլիջանում
«Աջակցություն ՀՀ Ազգային ժողովին խորհրդարանական վերահսկողությունը եւ ընտրողների հետ հաղորդակցությունը բարելավելու նպատակով» ծրագրի շրջանակում Մարդկային զարգացման միջազգային կենտրոնի նախաձեռնությամբ Տավուշի մարզի «Դիլիջան Ռեզորթ» հյուրանոցում դեկտեմբերի 16-17-ը կազմակերպվել էր «Ռազմավարական հաղորդակց...
ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողով՝ 18.12.2017, ժամը 11:00, 414 սենյակ, ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի մշտական հանձնաժողով՝ 18.12.2017, ժամը 13:00, 314 սենյակ, ...

18 декабря созвали внеочередные заседания постоянные комиссии НС  по вопросам обороны и безопасности,  по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта, по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, по здравоохранению и социальным вопросам, по вопросам территориального управления...
А.Баблоян принял заместителя Генерального секретаря НАТО
18 декабря Председатель НС А.Баблоян принял заместителя Генерального секретаря НАТО Роуз Готемоллер.Глава парламента, приветствуя гостью в НС, высоко оценил отмеченное позитивными развитиями 25-летнее сотрудничество РА с НАТО.Председатель НС обратился к миссии армянских миротворцев в последние годы,...
Семинар на тему “Стратегическая связь” в Дилижане
16-17 декабря в рамках программы “Содействие НС РА с целью совершенствования парламентского контроля и связи с избирателями” по инициативе Международного центра человеческого  развития в отеле “Дилижан ресорт” Тавушской области прошел семинар на тему “Стратегическая  связь”, в котором прин...