Հոկտեմբերի 8-ին ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովում  Հրայր Կարապետյանի նախագահությամբ  տեղի ունեցավ դռնփակ նիստ, որտեղ անդրադարձ եղավ բանակում վերջին շրջանում տեղի ունեցող իրադարձություններին: Պաշտպանության նախարարության համապատասխան կառույցների ներկայացուցիչները հաղորդումներ  ներկայացրեցին  քրեական գործերի վերաբերյալ: Քննարկվեցին բանակում տեղի ունեցող բացասական երեւույթների կանխարգելմանը վերաբերող հարցեր: Պատգամավորները ներկայացրեցին առաջարկություններ:
Հոկտեմբերի 8-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց   Երեւանում  ընթացող ապակենտրոնացված համագործակցության հայ-ֆրանսիական համաժողովին մասնակից պատվիրակությունների ղեկավարներին, «Ֆրանսիայի միավորված քաղաքների միության» նախագահ Շարլ Ժոսլենի գլխավորությամբ: Ողջունելով հյուրերին` ԱԺ ...
ՄԱԿ-ի ԳԼԽԱՎՈՐ ՔԱՐՏՈՒՂԱՐ ՊԱՐՈՆ ԲԱՆ ԿԻ ՄՈՒՆԻՆ ԵՎՐՈՊԱԿԱՆ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԻ ՆԱԽԱԳԱՀ ՊԱՐՈՆ ԵԺԻ ԲՈՒԶԵԿԻՆ ԵՎՐՈՊԱՅԻ ԽՈՐՀՐԴԻ ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱԿԱՆ ՎԵՀԱԺՈՂՈՎԻ ՆԱԽԱԳԱՀ ՊԱՐՈՆ ՄԵՎԼՈՒԹ ՉԱՎՈՒՇՕՂԼՈՒԻՆ ԵԱՀԿ - Ի ԽՈՐՀՐԴԱՐԱՆԱԿԱՆ ՎԵՀԱԺՈՂՈՎԻ ՆԱԽԱԳԱՀ ՊԱՐՈՆ ՊԵՏՐՈՍ ԷՖԹԻՄԻՈՒԻՆ   Հոկտեմբերի 5-ին` գիշերվա ժամը 3-ին, Ադրբեջանում մահացե...

On October 8 in the RA NA Standing Committee on Defence, National Security and Internal Affairs a closed meeting was held presided over by Hrayr Karapetyan, where the participants touched upon the events taking place in the army during recent period. The representatives of the relevant structures of the Ministry of Defence introduced reports about the criminal cases. Issues concerning the prevention of the ongoing negative phenomena in the army were discussed. The deputies presented proposals.
On October 8 RA NA President Hovik Abrahamyan received the heads of the participant delegations of the ongoing Armenian-French Decentralized Cooperation Forum in Yerevan, led by the Chairman of the United Cities’ of France Charles Joselin. Greeting the guests the NA President noted that he was ...
UN SECRETARY GENERalMR. Ban Ki-moonPRESIDENT OF THE EUROPEAN PARLIAMENTMR. JERZY BUZEKPRESIDENT OF THE PARLIAMENTARY ASSEMBLY OF THE COUIL OF EUROPEMR. MEVLŰT ÇAVUŞOĞLU PRESIDENT OF THE OSCE PARLIAMENTARY ASSEMBLYMR. PETROS Efthymiou ...