Նվերների ավանդույթները տարբեր երկրներում  տարբեր են: Օրինակ, Հնդկաստանում ձախ ձեռքը համարվում է կեղտոտ, ուստի երբեք այդ ձեռքով ոչինչ պետք չէ նվիրել: Նվերներն այստեղ մատուցում են կամ աջ ձեռքով, կամ երկու ձեռքով: ԱԺ պատվիրակությունը Հնդկաստան այցի ժամանակ նվեր էր ստացել Ռաջաստանի թագավորական քաղա...
Պատգամավորների նախաձեռնությամբ հրավիրված արտահերթ նստաշրջանում առաջին ընթերցմամբ քննարկվեցին մի շարք օրենսդրական նախաձեռնություններ: Արտահերթ նստաշրջանի օրակարգում էր «ՀՀ 2020 թ. պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվությունը հաստատելու մասին» հարցի քննարկումը: Քննարկվեց նաեւ Հայաստանի Հանրապ...
«Հարգելի գործընկերներ, մինչդեռ այսօր մենք խոսում ենք տնտեսական խնդիրների եւ տնտեսական համագործակցության մասին, շատ բարդ է պատկերացնել համագործակցություն այնպիսի իրավիճակում, երբ հարեւան երկիրդ անցյալ տարվա աշնանը սանձազերծել է անմարդկային պատերազմ Լեռնային Ղարաբաղի (Արցախի) բնակչության դեմ, այժմ պահ...
Հուլիսի 1-ին Ազգային ժողովը շարունակեց նախորդ օրը գումարված արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը: Խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկեց ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության  պատգամավորներ Գեւորգ Պապոյանի եւ Լիլիթ Ստեփանյանի հեղինակած ««Տարածքային կառավարման մասին» օրենքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարե...
Հուլիսի 1-ին ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Աննա Կարապետյանի նախագահությամբ տեղի ունեցավ հանձնաժողովի արտահերթ նիստ: ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ Արսեն Այվազյանի ներկայացմամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց Կառավարության հեղինակած ««Հանրային ծառայության մասին»...
Նախատեսվում է թեթեւացնել 33 հազարից ավելի անհատ ձեռնարկատիրոջ ֆինանսական բեռը
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովն Անդրանիկ Քոչարյանի նախագահությամբ հուլիսի 1-ին գումարեց արտահերթ նիստ: Հանձնաժողովի անդամները երկրորդ ընթերցմամբ քննարկեցին եւ դրական եզրակացություն տվեցին ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորներ Գեւորգ Պապոյանի եւ Արտակ Մանուկյանի հ...
ՀՀ ԱԺ առողջապահության եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի հուլիսի 1-ի արտահերթ նիստում Նարեկ Զեյնալյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց եւ դրական եզրակացություն ստացավ պատգամավորներ Մխիթար Հայրապետյանի եւ  Հովհաննես Հովհաննիսյանի հեղինակած ««Պետական ոչ առեւտրային կազմակերպութ...
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում քննարկվեցին քաղաքաշինության ոլորտին եւ վարչական իրավախախտումներին առնչվող նախագծեր
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ հուլիսի 1-ին հրավիրած արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկեց ԱԺ պատգամավոր Արտակ Մանուկյանի ««Քաղաքաշինության մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որը նախօրեին ընդունվել էր առաջին ընթերցմամբ: Օրենք...
Երկրորդ ընթերցմամբ քննարկված նախագծերը հանձնաժողովում ստացան դրական եզրակացություն
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ բնապահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի հուլիսի 1-ի արտահերթ նիստում Վահե Ղալումյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեցին եւ դրական եզրակացություն ստացան ««Տարածքային կառավարման մասին» օրենքում լրացումներ եւ փոփ...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 09:30-ին նախատեսված արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը` այստեղ: Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 09:30-ին տեղի ունենալիք արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը`  կից հղմամբ:   Տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյո...
Արտահերթ նիստեր են գումարում ԱԺ մշտական հանձնաժողովները
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողով` 01.07.2021 Ժամը 09:30 314 սենյակ, Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողով` 01.07.2021 Ժամը 09:30 214 սենյակ, ...

Музей Протокола Парламента. Сувенир из Джайпура
Традиции дарения в разных странах различны. В Индии, например, «грязной» считается левая рука, поэтому ею никогда нельзя ничего дарить. Подарки здесь преподносят либо правой, либо обеими руками. Во время визита в Индию делегация НС получила в дар изготовленную в королевском городе Раджастана Джайпур...
На созванной по инициативе депутатов внеочередной сессии обсуждался в первом чтении ряд законодательных инициатив.В повестке дня – обсуждение вопроса  «Об утверждении годового отчета об исполнении Государственного бюджета РА на 2020 г.»....
Выступление Р.Григорян на заседании комитета ПА ОБСЕ
«Уважаемые коллеги,хотя сегодня мы говорим об экономических проблемах и экономическом сотрудничестве, очень сложно представить сотрудничество в ситуации, когда прошлой осенью соседняя с нами страна развязала бесчеловечную войну против населения Нагорного Карабаха (Арцаха), а теперь удерживает армянс...
1 июля Национальное Собрание продолжило работу созванной накануне внеочередной сессии. Парламент рассмотрел во втором чтении законопроект о внесении дополнений и изменений в закон «О территориальном управлении» с прилагаемым пакетом, авторами которого являются депутаты фракции НС «Мой шаг» Г.Папоян ...
1 июля состоялось внеочередное заседание Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам под председательством А.Карапетян.На заседании во втором чтении обсуждался пакет проектов о внесении поправок в закон «О публичной службе» и «Об оплате труда лиц, занимающих государственные должности ...
Намечается облегчить финансовое бремя более 33 тысяч индивидуальных предпринимателей
1 июля Постоянная комиссия НС по вопросам обороны и безопасности под председательством А.Кочаряна провела внеочередное заседание.Члены комиссии обсудили во втором чтении и дали положительное заключение проекту о внесении изменения в закон «О возмещении вреда, причиненного жизни или здоровью военносл...
Устанавливаются зримые критерии повышения эффективности и подотчетности деятельности
1 июля на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по здравоохранению и социальным вопросам под председательством Н.Зейналяна обсуждался во втором чтении и получил положительное заключение проект закона о внесении дополнения в закон «О государственных некоммерческих организациях», предложенный ...
На внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам обсуждены проекты по градостроительству и административным правонарушениям
1 июля на внеочередном заседании под председательством Б.Туняна Постоянная комиссия НС по экономическим вопросам обсудила во втором чтении проект депутата НС А.Манукяна о внесении поправок в закон «О градостроительстве», принятый накануне в первом чтении. Законопроект предусматривает, что в течение ...
Обсужденные во втором чтении проекты получили положительное заключение комиссии
1 июля на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны природы под председательством В.Галумяна во втором чтении был обсужден пакет проектов о внесении изменений и дополнений в законы РА «О территориально...