Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի անդամներն ամփոփեցին Ֆրանսիա կատարած այցի արդյունքները
Նոյեմբերի 25-29-ը Ֆրանսիայի Սենատի հրավերով ֆրանսիա Էր մեկնել ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա բարեկամական խմբի պատվիրակությունը, որը մասնակցել է նաեւ «Լեռնային Ղարաբաղ. խաղաղություն եւ երկխոսություն» թեմայով կլոր սեղանի աշխատանքներին: Պատվիրակության անդամներն այցի արդյունքներն ամփոփեցին դեկտեմբերի 5-ին ԱԺ-ու...
05.12.2012
Ազգային ժողովն ընդունեց «ՀՀ 2013 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը
Դեկտեմբերի 5-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունեց նախորդ օրը քննարկված բոլոր օրինագծերը, որոնց թվում նաեւ՝ «ՀՀ 2013 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը՝ 71 կողմ, 37 դեմ ձայներով: Խորհրդարանը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկեց «ՀՀ մաքսային օրենսգր...
ԱԺ նախագահն ընդունեց ՀՀ-ում Հունաստանի արտակարգ եւ լիազոր դեսպանին
Դեկտեմբերի 5-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ՀՀ-ում Հունաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իոաննիս Տայիսին: Ողջունելով դեսպանին` խորհրդարանի նախագահը շնորհավորեց նրան պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ եւ համոզմունք հայտնեց, որ նրա գործունեության շնորհիվ էլ ավելի կամրապնդվեն հ...
ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահը հանդիպեց ՀՀ-ում Բելառուսի դեսպանի հետ
Դեկտեմբերի 5-ին ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը հանդիպեց ՀՀ-ում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ստեպան Սուխորենկոյի եւ նրա առաջին տեղակալ Վալերի Գորելկոյի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին երկու երկրների միջխորհրդարանական կապերի զարգաց...

Члены группы дружбы "Армения – Франция" обобщили итоги визита во Францию
25-29 ноября по приглашению французского Сената  во Франции побывала делегация группы дружбы “Армения – Франция” НС РА, которая приняла участие также в работах круглого стола на тему  “Нагорный Карабах: мир и диалог”. Члены делегации обобщили итоги визита на созванной 5 декабря в НС пресс-...
05.12.2012
НС приняло проект Закона РА “О Государственном бюджете РА на 2013 год”
5 декабря Национальное Собрание продолжило работу четырехдневных заседаний и голосованием приняло все законопроекты, обсуждавшиеся в предыдущий день, в том числе “О Государственном бюджете РА на 2013 год” – в соотношении голосов  71 - “за”, 37 –  “против”.Далее парламент приступил к дебата...
Председатель НС принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Греции в РА
5 декабря Председатель НС О.Абраамян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Греческой Республики в РА Иоанниса Таиса.Приветствуя гостя, спикер НС поздравил его с вступлением на пост и выразил уверенность, что благодаря деятельности посла армяно-греческие двусторонние отношения еще более окрепнут....
Председатель Постоянной комисссии НС по внешним сношениям встретился с послом Беларуси в РА
5 декабря председатель Постоянной комисссии НС по внешним сношениям  А.Закарян встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Беларусь в РА С.Сухоренко и его первым заместителем В.Горелко.В ходе встречи обсуждены вопросы развития межпарламентских связей двух стран. В частности, подче...